Simson S 51 Elektronik (1989)

Vlastník Danczek
Vloženo 24.12.2021
Aktualizováno 24.12.2021

Starej super pekáč po tátovi
Jednoduchá motorka na vyblbnuti a začátek jak jezdecké tak mechanické strance.Lehká motorka pro kluka menšího vzrůstu

Motorka koupena od Tátashop

Simson KR51 Schwalbe: Nesehnal

První dojmy - První dojmy byly takové kdy jsem ji musel opravit do funkčního stavu a ne tolik toho estetického. První rozjezdy byly dosti mizivé nebo na zadním kole ?

Motorku bych doporučil pro - Mladým prvním jezdcům nebo někomu kdo rád dělá renovace

Doplňky na motorce - V plánu bylo hodně věcí avšak realizace byla nulová

Tento stroj patřil mému otci kdy tenkrát za minulého režimu tu byly jen pincky a ten kdo měl simála tak vám prostě natrhl na vsi před holakama těžce prd*l a ten kdo měl Babetu tak jen čuchal kouř za tvým výfukem ?

Takže toto byla moje první motorka do začátku, díky které jsem se naučil základy jízdy a oprav.
Jednoduchá konstrukce motorky, kdy máš lehký posed a příjemný výhled. Takže se jízdou kocháš... Ještě aby ne když ti to sotva jede 60km/h ? a ve dvou to moc teda nejede ??
Motorka je lehká takže ji otočíš jak nic a ve 2 lidech by si ji zamčenou odnesl jak by smet ?

Motor je jednoválcový dvoutaktní prskolet. Takže si zvykni na olej s benzínem 1:50.
Upozornění!: pokud budeš tankovat vervu 100 dej bacha aby ti to neutrhlo ruce jak to bude lítat ? sem tam za čas je potřeba vyměnit u spojky olej (mokrá lamela) Výměna oleje je velice jednoduchá takže se není čeho bát.

Brzdy jsou bubnové, mechanické ( v tu dobu na ten výkon ti to úplně stačilo) takže jenom nastavit aby ti aspoň jedna brzdila... (Kdo brzdí nevyhrává)

V jednoduchosti je síla a platí to i u téhle motorky. Ve výbavě ti stačí jen svíčka se svíčákem, plochý šroubovák a klíč 13/17.

Je to starý stroj o který se musí pečovat a všemožně ladit... Někdy z toho nebudeš ani spát jak se to bude sr*t. Jakože furt ? Takže svíčku, rozebrání karburátoru potom zváldnes i opslepu.
Ale za ten zážitek co s tím zažiješ je neskutečný... Kolik straších veteránů ti poví jaký to byly super stroje.
Osobně tomu mému by prospělo kompletní GO kdy by se dalo vše do pucu a tím tolik nerozlaďovalo. Jednou jsem sním prdnul nešikovně do škarpy.

Na závěr bych chtěl říct že na venkovskou lítacku za holkama nebo k rybníku na koupačku prostě top.

hruso25
hruso25 napsal 24.12.21 v 22:46 10b.

Bolo to presne tak.
Až na to, že Simson bez problemov dá 60 km/h. Samozrejme ak je v dobrej kondícii a nekaslička.

Čadil
Čadil napsal 24.12.21 v 16:10 10b.

Kozička750
Kozička750 napsal 24.12.21 v 15:08 10b.

Paráda. Simson pro mě vždycky bude skvělej stroj. Když mi ho táta za totáče sehnal v mejch 16 letech, byl jsem v sedmým nebi. Bylo to asi takovej pocit, jako kdyby mi dal dnes někdo Lamborghini. Ať ti slouží. Je to skvělej základ na začátek.

smitth
smitth napsal 24.12.21 v 12:58 10b.

V roce 89 jsem na něj stál frontu v Chomutově. Měl jsem podplaceného vedoucího. Nechal mě enduro. Do týdne jsem měl novou babu. Holky po Slimáči letěli. Super recenze.

Theunlucky
Theunlucky napsal 24.12.21 v 12:27 10b.

Kámo tak tohle je top. Asi nejlepší recenze na prskolet