BMW F 650 ST (1998)

Vlastník SnorkiS
Vloženo 6.11.2021
Aktualizováno 14.1.2023

Moje první velká motorka. Nechtěl jsem žádnou vraždu a tohle se mi designově líbilo.

Cagiva Canyon 600: Motor zarachtal a chcipnul při zkušební jízdě
Kawasaki GPZ 500: Dva dny před prohlídkou ji majitel položil

První dojmy - Příjemná motorka. Oproti cz 125/476 vůbec žádný vibrace (kdo zná ČZ, tak ví). Hned při zkušební jízdě jsem věděl že ji odvezu, čistá, nikde nic neteklo, nebouchalo.

Motorku bych doporučil pro - Komukoli, kdo hledá první velkou motorku a neví jestli chce jezdit po silnici nebo po poli.

Doplňky na motorce - Topcase, držáky bočních kufrů, vyhřívaný rukojeti, USB nabíječka místo hodin.
Předchozí majitel nainstaloval vyšší turistický plexi.
držák na mobil - vlastní výroba z páskoviny a kusu starých řídítek

Tak prvních pár tisíc km za námi a bylo nalezeno pár vad a problémů.

ruplý gufero na předním tlumiči - vyměněno - na konci sezóny musim udělat repas předních vidlí, teď na to není čas.
gremlini v elektrice - nějaký šikula napojil regler přímo na baterku, celou síť živil jeden tenounkej kablik - opraveno, konektory k regleru předělány
seřízení ventilových vůlí - jak jsem se toho bál, tak to byla jen otázka objednání nových podložek.
gumy staré a sjeté -koupené nové heidenau K60 scout
repas a seřízení karburátorů
řidítka na levé straně o pár mm ohnuté dovnitř - nové hliníkové a když už jsem v tom byl, tak i nový vyhřívaný rukojeti - od BMW už připraven konektor
držák na mobil - vlastní výroba z páskoviny a kusu starých řídítek
řetězovka už byla před smrtí - vyměněno
baterka byla kaput - taky nová

Rozhodně je to zábavná motorka jak na silnici, tak do lehčího terénu. Krásně se přehazuje ze strany na stranu v zatáčkách. Brzdy jsou dostatečný, občas na to zapomenu a přijde mi, že sem narazil do stromu :D

Nemá problém jezdit plně naložená po dálnici (já 130kg a tři plný kufry) i když příjemná rychlost pro mě je zhruba do 120km/h. Okresky jí sedí líp.

Musim se kouknout na chladící systém, nějak často se mi spouští sahara.

Říjen 2022- první nehoda (položení na bok v lese v rychlosti nula nepočítám jako nehodu), daněk se rozhodl že potrebuji spočítat žebra a vyztužit klíční kost. Motorka kupodivu bez větších potíží (akorát přední plast popraskanej). Už je opraveno a těším se zase na sezonu...

MotoJkarka
MotoJkarka napsal 07.07.22 v 16:32

findejs1310
findejs1310 napsal 07.11.21 v 15:05 10b.

Dobryyy

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 07.11.21 v 09:43 10b.

Dobrá volba