Simson S 51 Elektronik (1984)

Vlastník krizak66
Vloženo 15.9.2021
Aktualizováno 2.1.2022

Oni to soudruzi v NDR vůbec nevymysleli špatně. Docela koukám, kolik jich v sousedním Sasku bylo opět vytaženo z garáží.

První dojmy - Příjemně se to řídí, na svůj obsah to docela jede. Líbí se mi, jak je to zpřevodované. Všechno, k čemu se potřebuju dostat, je přístupné. Zvažoval jsem, zda k prodejci zajedu autem s vozíkem a nebo vlakem s nářadím v batůžku. Zariskoval jsem a nelitoval. Cca 112 km bezproblémové samostané jízdy, výborný výlet za ještě doznívajícího letního počasí.

Doplňky na motorce - Předchozím majitelem byl stroj upraven do vzhledu staršího Simsona S-50. Nádrž, přední blatník, přední i zadní světlo. Mě se design S-50 líbí víc, než pozdější S-51, tak to tak nechám.
Boční nosiče zavazadel. Když upravím nějaké staré vojenské brašny místo těžko sehnatelných originál kufrů, vejdou se do každé nejméně dvě PETky s pivem. Tak je tam taky nechám.

Užitečný pomocník v domácnosti. Zajeď, přivez, zařiď. Zejména v situacích, kdy je škoda hoblovat veterána a na Babettu už by to bylo příliš. Rychlý nákup v Úštěku. Vybrat peníze, když předem vím, že v širokém okolí nejbližšího bankomatu autem prostě nezaparkuju. Vyloženě jsem ocenil schopnost toho malého lehkého stroje "kopírovat terén" v auty přecpaném okresním městě a za městem se překvapivě rozjet přes kopečky k domovu.
Simsona jsem vlastně původně ani moc nechtěl. Jenže - podobně jako u Babetty - přišel kámoš, že zdědil S-51 Enduro, které nejezdí. Osm let stálo někde ve stodole. Jestli bych se na něj nekoukl. No, tak jo, koukl. Oprášit, vyčistit, dát nová gufera, poopravovat elektroinstalaci, dosadit baterku, rozblikat blinkry atp. Pak jsem se svezl, abych předal vyzkoušený stroj a byl jsem příjemně překvapen.
Na to druhý kámoš. Někde "výhodně" koupil na pohled hezky vypadajícího Elektronika a víc stojí, než jezdí, protože předchozí majitel byl kutil v tom nejhorším slova smyslu. Tady bylo práce mnohem víc. Po otevření bateriového kastlíku jsem jako první vzal do ruky štípačky. Motor musel samozřejmě na stůl. A nějak mě to nakoplo, abych projel inzeráty na bazoši. Do týdne stál na dílně můj vlastní Simson.

Targus
Targus napsal 22.09.21 v 14:19 10b.

Njn., dvoutakt je dvoutakt. A tohle je navíc nějaká předpříprava na přijetí do NATO na pozici tajné superzbraně. Když nezabere střelivo, našlápneme Simála a nepřítele z díry jednoduše vykouříme...!

Pupi04
Pupi04 napsal 16.09.21 v 00:25 10b.