Kymco K-Pipe 125 (2014)

Vlastník Vtipi
Vloženo 6.9.2021
Aktualizováno 7.9.2021

Lehká a obratná motorka s poloautomatickou převodovkou, kterou lze jako jednu z mála řídit s řidičkským oprávněním sk. B.

Honda Wave 110i: důvod neuveden
Honda ANF 125 Innova: důvod neuveden
Yuki Smile 100: důvod neuveden

První dojmy - Motorka je drobná, jednoduchá, ale plní svůj účel - jízdu na motorce s řp. sk. B ať už po městě nebo po menších okrskách. Díky lehkosti je velmi dobře ovladatelná a téměř nic to nežere.

Motorku bych doporučil pro - 1) pro lidi s řp. sk.B, kteří nechtějí skútr ani absolvovat autoškolu na sk. A1 2) pro začátečníky, kteří mají potíže s prací se spojkou, ale zvládnou manuální řazení nožní pákou

Doplňky na motorce - - přední plexi (Aliexpress)
- protiskluzové polstrování - podsedák (Aliexpress)

Motorku jsem vybíral pro přítelkyni, aby si osahala jízdu na menší a lehčí motorce, velikou limitací bylo řidičské oprávnění sk. B, opomenu-li skútry, lze legálně po ČR řídit motorky do 125cm3 s poloautomatickou převodovkou (bez spojkové páky), které v tomto případě také spadají do kategorie "automatická" převodovka přesto, že fyzicky řadíte sami nožní pákou (bez spojky).

S poloautomaty jsme měli zkušenost z JV Asie, kde všichni drandí na Hondách Wave nebo Yamaze Fin, u nás je však výběr v této kategorii velmi omezený, najde se jen několik kusů Hondy Wave nebo novější Hondy Innova, často však staršího data a horšího technického stavu. Kymco k-pipe jsem za půl roku našel snad jen jedno v ČR, ale nakonec jsem objevil německé ebay-kleinanzeigen.de , kde je výběr větší, netrvalo dlouho a jedno K-pipe jsme si poté dovezli a zaregistrovali na české značky.

Motorka je z r. 2014, avšak má najeto jen okolo 7000km a je jako nová. Velikostí a posedem je vhodná spíše pro drobnější postavy, ale i se svými 181cm se na ní dokáži svézt.

jednoválcový motůrek o objemu 124cm3 a výkonu okolo 6kW sice asfalt netrhá, ale na městský provoz nebo projížďku po venkově na kochačku je dostačující. Rychlost se dokáže rozhoupat na cca. 90-95km/h na otáčkoměru, tipoval bych, že to ale spíše odpovídá 80-85km/h skutečným. Spotřeba je zanedbatelná, motor tichý, pouze studené starty vyžadují chvilku trpělivosti a práci se sytičem.

Řazení je přesné, oproti letitým asijským ojetinám, které známe z dovolené, je řazení poměrně tuhé a zatím neochozené. Oproti běžným převodovkám je zde posloupnost rychlostí N-1-2-3-4, vyšší stupeň se řadí dolů, podřazovat na nižší lze buď patou(osobně se mi tam špatně manipuluje s nohou) nebo klasicky nárem směrem nahoru.

Zajímavostí je, že lze do motorky napasovat motory z pitbiků, z Polska lze koupit nový motor ZongShen ZS154FMI (125ccm) za 7000Kč vč dopravy, kdyby ten originální vypověděl nebo dokonce 212cm3 kit s dvojnásobným výkonem (obojí ovšem nelze legálně provozovat na komunikacích, díky jinému označení motoru).

Hlavní předností je možnost řídit motorku s řp. sk. B, mít 17-ti palcová kola a stabilní posed obkročmo a neomezovat se na automatický skútr, časem si myslím, že motorka omrzí díky slabému výkonu, ale nemám objektivní názor, jelikož sám jezdím na BMW F650GS, na naučení se na první motorce určitě postačí a udělá spoustu radosti.

annan
annan napsal 10.04.24 v 14:34 10b.

Dobrý den, nemate nahodou v planu prodavat tuhle motorku?

Leatherboy
Leatherboy napsal 17.01.22 v 13:17 10b.

Osobně tenhle stroj vidím poprvé. Musím uznat, že to vypadá jako úplně normální motorka (možná motorečka). Každopádně věřím, že to je skvělá volba pro ženu, která se chce povozit na motorce s říditkama v rukou (nikoli skútru) a přitom není ještě rozhodnutá absolvovat autoškolu pro A1/A2/A. Vzhledově není vůbec špatná a zábavy se na ní jistě užije mnoho. Navíc má určitě spotřebu zhruba jako Zippo zapalovač

Tak ať si jí, holka, užije!

callowsick
callowsick napsal 10.09.21 v 12:56 10b.

stylovka

Milan1963
Milan1963 napsal 07.09.21 v 14:26 10b.

Vzhledově zajímavý stroj, at' ti dělá radost.