BMW R 1200 CL (2003)

Vlastník iq666
Vloženo 16.8.2021
Aktualizováno 16.8.2021

Konečně mám pořádný kus poctivého železa

První dojmy - Abych řekl pravdu, po dlouholetém a cca. 60.000 km ježdění na Suzuki C800 jsem byl při první jízdě trochu vyděšen. Sice je C800 taky poměrně těždá motorka ale CL je vyšší, těžší, má úplně jinde těžiště a tak jsem se docela zapotil, abych motorku v pohodě zvládl na místě a při pomalé jízdě.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil jezdcovi nad 180 cm, který už má své zkušenosti.

Doplňky na motorce - Jediný doplněk, vedle standartní výbavy, je větrný štítek, který jsem umístil do prolisu skla. Uvažuji o nějakém cenrálním stojanu, jestli existuje.

Do motorky jsem se zamiloval na první pohled a bylo jasné, že ji musím mít. Je to jedinečný kousek, který se vyrovná i HD nejvyšší třídy. Skoro jakoby design ani nedělali Němci. Vyráběla se od 2002 do 2003 a podle mě má na tu dobu nadčasovou výbavu. Prvního, čeho jsem si všiml, byly poměrně citlivé a hodně účinné brzdy, holt posilovač je posilovač. Ještě pořád si na ně zvykám. Motor je výkonově slabý odvar BMW 1200 GS, ale s CL se nedá počítat do terénu ani na nějaké závody. Když se ale rozjede, jede výborně. Pokud se člověk drží mezi 2 - 3000 otáčkami tak líně přede. Když se posune s otáčksmi o kus výše, motorka ožije a letí dost slušně. Překvapilo mě, jak ochotně se sama pokládá do zatáček. Trochu mě ze začátku vyděšilo vlnění motorky v důsledku "boxování" mototoru pří náhlé změně plynu. Trochu jsem si musel zvykat na nezvykle dlouhou jedničku a naopak velmi krátké ostatní rychlosti. Ale celkový dojem je perffektní. Jen na jízdy ´"kolem komína" se asi moc nehodí. Od té doby,co jí mám, jsem na své C800 neseděl.

Volvis
Volvis napsal 24.09.21 v 11:45

Hezká barva

Volvis
Volvis napsal 15.09.21 v 09:16 10b.

.Neboj zvykneš si.Já jsem ho dostal pod kůži za 2 sezóny. Je to srdcovka .Lidi Ti budou mávat na ulici a zvedat palce

PYTEL1
PYTEL1 napsal 23.08.21 v 13:56 10b.

findejs1310
findejs1310 napsal 19.08.21 v 20:56 10b.

Hoodně pořádněj kusanec poctivého železa

smitth
smitth napsal 17.08.21 v 12:47 10b.