Honda XL 650V Transalp (2002)

Vlastník piney
Vloženo 7.7.2021
Aktualizováno 13.5.2022

Vloženo: 25.09.2021, Uskutečněno: 25.09.2021, Zhlédnuto: 18x

Několikrát jsem si teď vyjela po okolí.

Obec Prusinovice má dva kostely. Není obvyklé, aby jedna, vcelku malá, obec měla dvě tyto stavby. A když se řekne Prusinovice, PrusEnovice i Rohálov, pořád se jedná o stejnou obec.

Kousek vedle jsou Pacetluky, jinak taky Dubany. A Roštění je zase Polsko.

Kyselovice mají nad hřbitovní bránou příhodný nápis: Zde jsme sobě všichni rovni.
Je to tak.

Moje oblíbená kaplička, ke které pravidelně aspoň jedou ročně jezdím, není kaplička. Jsou to Boží muka.

Nad Kvasicemi je krásný výhled do blízkého okolí i města Kroměříž. Ale jde tam dohlédnout i na vzdálené Oderské, Vizovické a Hostýnské vrchy. Není k tomu potřeba ani vysoký kopec nebo rozhledna. Je tu odlesněný hřeben v terénu a ten většinou znamená slušný výhled. A je tam i keška, kterou se mi zatím nepovedlo najít. Nevadí. Poslední návštěvy jsem to ani nezkoušela. Jezdím tam ráda kvůli výhledu.

Mann (1525) napsal 20.10.2021 v 09:39

Drobné sakrální stavby mám taky v oblibě Do naší krajiny i kultury patří od roku 0 a ještě k tomu perfektně slouží jako orientační body Na kešku si příště přibal detektor značky SCHNEIDER ty jsou prý nejlepší

1 reakce

piney
piney 20.10.2021 v 12:13

Souhlasím, patří. Neumím si to vysvětlit, ale také je mám v oblibě. :) Mnozí kolem mě si sakrálních staveb nevšímají. Dost tomu asi nahrává fakt, že jsme země převážně ateistická.

• Plumlov

Poslední dobou moje vyjížďky začínají dálnicí a končí polní cestou. Dálnice mě přesune kousek dál, než kolem komína. A polní cesty na konci jsou malá třešnička na dortu. Dnes jsem jela do Plumlova. Podívat se na záme

Vloženo: 02.07.2022
    Uskutečněno: 02.07.2022
  • Sraz ze střední

Počasí bylo ideální. Sraz střední školy se konal asi 80km od domu. Na valašsku. Zapomněla jsem, jak krásné kopce tam jsou. Hulín - Holešov - Fryšták - Slušovice - Všemina - Liptál - Vsetín - Hovězí - Velké Karlovice

Vloženo: 17.05.2022
    Uskutečněno: 14.05.2022
  • Cíl - Dobrochov

Tak moje oblíbená kaplička není kaplička. Jsou to boží muka. Tam jsem se letos zastavila s Husqvarnou od manžela. Dnes jsem vyjela s TAčkem. Vydala jsem se na vyhlídkové místo do Dobrochova u Prostějova. Na vedlejším

Vloženo: 03.05.2022
    Uskutečněno: 30.04.2022