BMW F 800 GT (2014)

Vlastník vlko32
Vloženo 13.6.2021
Aktualizováno 15.6.2021

Keď farbu už neriešiš a zrazu aj čierna je vlastne pekná

Motorka koupena od Motoshop Sobotište bratia Dobrucký

První dojmy - Výkon pre mňa postačujúci (prechádzam zo silnejšej) a brzdy nesklamali.

Motorku bych doporučil pro - Motorku by som doporučil pre jazdcov čo ocenia jazdné vlastnosti a nebudú šomrať nad zvukom z výfuku.

Doplňky na motorce - Gripy namontované-cestou do obchodu odskúšané!

Tento stroj som mal v hľadáčiku už dlho. Na inazume som si užíval jazdu cez leto, ibaže chladné rána, kedy mi išli prsty odmrznúť aj v zimných rukaviciach, rozhodli.Chcel som moto s ABS, ochranou pred vetrom a keď už to malo byť BMW tak full výbava. Vyhrievané hefty a ESA potešilo, automatické vypínanie smeroviek príjemne prekvapilo. Má pohodlné sedlo aj pre spolujazdca, tak spokojná bude i manželka .Pre ňu som vybral kufor shad s chrbtovou opierkou.

Vďaka nízkemu ťažisku bavoráčika dostal prejazd zákrutou "nový rozmer"! Zákruty čo sa zatvárajú už neprekvapia-stačí sa viac vykloniť.
Obuté má Pireli angel gt2 a prídu mi omnoho viac čitateľnejšie ako Dunlop sportmax na inazume.
Čo sa týka zvuku z motora-má to tak byť, je to raz dvojvalec a bodka.Na radenie neutrálu treba cit, zvlášť ak presadáte z japonca, ale ide to.Už pri druhej jazde som s tým nemal žiaden veľký problém.

Na motorke pribudnú gripy v mieste kde sa opierajú kolená, a na riadidlá penové gripy. Veľká téma:Vybrácie! Áno, do riadidiel sú citeľné ale len nad 5000 ot. Ale to sa už jaším. Takže ich z môjho pohľadu hodnotím ako fun faktor tohto stroja ? Tu téma vybrácie končí , skrátka niekde nič. Ani na sedle, v stupačkách či v predu alebo v zadu skrátka nič(to by sa už ľadvinka sťažovala).

BorisVTR
BorisVTR napsal 17.06.21 v 23:09 10b.

Gratulujem k novej moto. GT je skvelý stroj, ja mám priameho predchodcu ST z manželkou som na nom najazdil vyše 70tisic km a na tachometri mi už naskočilo 100tisic. Prajem hodne pohodovych km a dávam 10b

vlko32
vlko32 napsal 13.06.21 v 23:14

Dík! A určite sa vidíme, pretože cesty v okolí Malých Karpát sú krásne!

RickVFR
RickVFR napsal 13.06.21 v 23:05 10b.

Konečne si sa dočkal. Verím že ti bude BMW F800GT dobrým spoločníkom na cestách a v jeho sedle prejdeš veľa pekných miest a tiež veľa kľukatých ciest! Tak nech ťa vždy dovezie v zdraví tam, kam budeš mať namierené Máš to u mňa za 10b