Yamaha XVS 650 DragStar (2000)

Vlastník Draceq
Vloženo 11.6.2021
Aktualizováno 15.9.2021

Žádný splašený rychlík, ale pohodová mašina na kochačky. Přesně podle mého gusta.

Yamaha XV 535 Virago: Přeci jen by tohle už bylo na mě asi opravdu trochu malé :)
Yamaha XVS 1100 DragStar: Zrovna nebyla žádná na skladě s dobrým poměrem cena/stav. No a taky mě asi trochu strašily možné problémy s kardanem, které jsou specifikum tohohle modelu, tedy těch starší produkce...

První dojmy - Mým šálkem čaje byly vždycky motorky, kde jsou kolena při jízdě daleko před rameny :) Přeci jen nejsem žádný střelec a ke skvělému pocitu z jízdy třímístnou rychlost na tachometru nepotřebuji, když si chci zablbnout, půjčím si nějakého naháče od kámošů :P Takže na toulky krajinou jsem měl definici stroje jasně danou ;) A když jsem narazil na tuhle krásku, hned mi padla do oka - i díky jejímu airbrushi. I když jsem na Drakovi před tím nikdy pořádně nejel, tak po první jízdě bylo hned jasné, že si budeme rozumět.

Doplňky na motorce - Padáky s předkopy, laděné výfuky Silvertail, kožené brašny, 2 přídavná světla, 2x rolka, plexi, vysoká opěrka spolujezdce.

Sice to není nejvýkonnější a nejrychlejší mašina na srazu, ale to ani být nemá, že :) Tohle je lehce obtloustlý a trošku neohrabaný dinosaurus, který ale lecos odpustí a hlavně přesně vyhovuje těm, kteří se chcou cournout po krajině a jízdu si užívat v klidu a bez přehnaných přívalů adrenalinu. Prostě pohoda. Ideální cestovní rychlost je někde mezi 90 a 110 km/h. S tímhle obsahem ideální pro sólo jízdu, nebo hodně subtilní batůžek, ale s mými 90 kily problém fakt nemá. Když je třeba, pohne se z místa docela svižně :D

žižala.
žižala. napsal 13.06.21 v 21:03 10b.

Supr stroj.

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 13.06.21 v 08:15 10b.

Pěknej DRAK ten airbrush+doplnky nemaj chybu za 10 b.

Čadil
Čadil napsal 13.06.21 v 07:49 10b.

pkkaca
pkkaca napsal 12.06.21 v 08:09 10b.

Paráda