Yamaha MT-07 (2016)

Vlastník qWasyl
Vloženo 5.6.2021
Aktualizováno 28.1.2023

Drobná, nekapotovaná, silniční, Japonská...

První dojmy - Na svůj výkon je dostatečně živá, svižná. Oproti čtyřválci trochu více vibruje :o) Má opravdu dobře - krátce - poskládané převody. Chceš-li tuto motorku, řazení by tě mělo bavit.

Motorku bych doporučil pro - Určitě pozor na výšku postavy, motorka je vhodná pro menší a celkově drobnější postavy. Se svými 176cm jsem úplně na limitu. A to mám řídítka nastavené na max. dopředu, aby bylo dost místa na ruce. Jste-li vyšší, hledejte raději jinde.

Doplňky na motorce - Motorku jsem si kupoval novou (08/2016), 5 roků mám všechno originál, pouze malý větrný štítek nad předním světlometem (originál Yamaha dokoupený hned při převzetí).
Mám ale v plánu pořídit jiná, trochu širší řídítka. A pokud bude potřeba na delší cestování, tak i zadní kufr a k němu originální držák (Ty originální díly jsou nejlepší)

Velice snadno ovladatelná, lehoučká, čitelná, přitom dostatečně výkonná (okresky a město). Zábavná. A kvalitně vyrobená (cena/výkon).

Po prvních zkušenostech s kamarádovým Stadionem, Jawou Pionýrem a posléze na svoji dobu perfektním Simsonem jsem si šel vlastní cestou. Motorky se staly na nějakou dobu důležitou součástí mého života, neboť kromě potřebného chlapeckého vyžití a "blbnutí" poskytovali tolik potřebnou možnost dopravy z místa A na místo B. Jsem z města (Brno) a do doby, než jsem měl možnost jezdit autem, byly malé motorky perfektní a svižnou alternativou k MHD. Vlastní auto jsem posléze také neměl hned v 18, ale až později. U nás v rodině žádné nikdy nebylo a finance na vůz se v tak mladém věku nesháněli zrovna 2x snadno.

Po zkušenostech s "prckama" jsem s dospívajícím věkem přibral zkušenosti s Jawou 350, modelem 640 a také s Cagivou Mito 125.

Na motorkách jezdím od mala. A od mala jsem také sníval o kvalitní, dostatečně výkonné, designově pěkné a kvalitní motorce. Po malé moto-pauze jsem si svoji touhu splnil, a to pořízením Yamahy.
Ač jsem jsem vždy preferoval spíše kapotované silniční stroje, MT-07 se mi svými vlastnostmi a schopnostmi velice zalíbila. Přišla mi jako ideální kompromisní řešení pro úsporné cestovaní a současně víkendové ježdění a blbnutí. Jede-li se pomalu a v klidu, má opravdu nízkou spotřebu (3,5l se blíží spíše velkému skůtru, než silniční motorce). A naopak když je chuť, nálada a prostor, 55KW s takto lehkou motorkou cvičí tak akorát. Já sám mám jenom 65 Kg, takže spolu i s plnou jsme na nějakých 244 Kg. Zrychlení z místa anebo pružné zrychlení z jakékoliv rychlosti do nějakých 160 km/h je pro 99% provozních situací více než dostatečné, s ním je dostatečná i má spokojenost s tímto motocyklem. Velkou radost mi dělá i samotné kvalitní provedení různých komponent a celého stroje jako takového (s tehdejší Jawou a pod. je současná Japonská technika nesrovnatelná). Je jen radost na motorku pohlédnout nebo na ní dělat základní servisní úkony.

Byť už dnes nejsem úplně nejmladší (MT-07 je svým zaměřením určená přece jenom té hodně mladé generaci), myslím si, že spolu ještě hodně dlouho vydržíme.

Dzanek13
Dzanek13 napsal 30.07.21 v 08:38 10b.

Ty řidítka doporučuju! Na nové 2021 mají o 32 mm delší a je to sakra rozdíl

JardaBar
JardaBar napsal 06.06.21 v 08:04 10b.