Yamaha MT-07 (2019)

Vlastník Raitan
Vloženo 27.5.2020
Aktualizováno 27.5.2020

Pěkná, lehká a živá motorka, kterou asi každý zná.

Motorka koupena od FIRMA:YMoto Praha (Praha 4-Braník)

Kawasaki Z650: Narozdíl od MT-07 trochu méně zábavný projev motoru
Suzuki SV 650: Nakonec se mi nepodařilo sehnat kus na test a taky vzhledově mi MT-07 vyhovovala víc

První dojmy - Moje první motorka, takže jsem z ní byl (překvapivě) úplně vedle. Už během testovací jízdy skvěle seděla a to se později jen víc a víc potvrzovalo. Živý motor, zabírá pěkně odspoda a je lehká a obratná.

Motorku bych doporučil pro - MT-07 bych klidně doporučil i začátečníkům (já jsem toho důkazem). Výkonu je sice dost na to, aby vás to dostalo do problémů, ale pokud máte pud sebezáchovy a selský rozum, tak s ním nebudete mít potíže. Jinak je motorka velice předvídatelná a hodná. Někdo, kdo hledá lehkou, živou a zábavnou motorku na silnici, by si ji měl rozhodně alespoň někde půjčit a vyzkoušet.

Doplňky na motorce - M-Style plexi štít
M-Style kryt chladiče
M-Style gripy na nádrž
SW-Motech padáky

Motorku jsem vybíral jako svůj úplně první stroj, takže bez předchozích zkušeností a dával jsem v podstatě jen na první dojem, který byl v tomhle případě velice pozitivní.

Mám s ní naježděno něco málo přes 10tis. km a za sebe můžu říct, že jsem se trefil do černého.
Motorka je velice lehká (179kg se vším všudy) a dobře se s ní manévruje jak v pomalých rychlostech v kolonách, tak i v těch vyšších třeba na okreskách.
Plus i případná manipulace na místě není problém.

Záběr motoru je ze začátku prudší, ale pak plynulý ve většině spektra otáček - dá se dobře dávkovat.
Plusem nebo mínusem může být silnější brzdný účinek motoru, pokud člověk pustí heft, ale já jsem si na něj zvykl.
Brzdy fungují bez problému, nejsou přehnaně jedovaté a dají se dávkovat dle potřeby. ABS za normálních situací do brždění nekecá.
Podvozek je rozhodně slabší stránka téhle motorky. Naladění je spíš do města.
Pokud člověk vyletí ven na "ty naše" okresky a začne tlačit na pilu, tak se to projevuje takovým houpavějším až skákavým charakterem. Pokud je ale pěkná silnice, tak sedí jak záď na hrnec.
Pneu v základu je OK, po zahřátí dřží. Nikdy jsem neměl pocit, že bych tomu nemohl věřit (za sucha samozřejmě).

Nejlépe se vám s ní asi bude jezdit na okreskách, kde vynikne hlavně ta ovladatelnost a záběr motoru při výjezdu ze zatáček. Město není problém, ranní kolony projedete jak nůž máslem. Dálniční křižník to ale rozhodně není.

Elektronika tu s výjimkou zmíněného ABS žádná není. LCD displej je jednoduchý a přehledný. Jeho pozice je ale hodně nízko, takže ho nemáte přímo v zorném poli.

Spotřeba je v průměru asi 4,5l/100. Na nádrž (14l) jsem najel nejvíc něco pod 300km a pak už jsem byl trochu nervózní... bral jsem následně cca 12l benzínu.
Se servisem jsem neměl problém, ale čeká mě teprve druhá prohlídka po zaježdění.
Jinak domácí servisování taky není problém. Je to náháč, takže je všechno pěkně dostupné a nemusíte odstrojovat půlku motorky.

Co se týče cestování - pořád je to menší motorka, takže přehnaný komfort tu nehledejte. Posed je vzpřímený a neutrální. Neměl jsem problém jet celý den několik set km s nějakými přestávkami, ale další den už je potřeba trochu zvolnit. Ochrana před větrem je překvapivě nulová. Větrný štít, který jsem kupoval, je spíš tak na to, aby vám nelítaly mouchy do budíků. Člověk si ale zvykne, mně už to nepřijde.
Pohodlí spolujezdce neposoudím, jezdím sám.
Úložný prostor? Jaký úložný prostor? Jako jo, lékárničku tam nacpete, ale na víc zapomeňte. Hoďte dozadu brašny a prostoru je dost, akorát vám váš případný spolujezdec bude muset sedět za krkem.

Celková ergonomie mně osobně v jednom člověku vyhovuje, ať už se jedná o posed, tlačítka, páčky, stupačky apod.

Jurik74
Jurik74 napsal 10.02.21 v 10:51 9b.

pěkná barva,přemýšlím,jestli je hezčí modrá nebo červená

jawatar
jawatar napsal 29.08.20 v 22:14 10b.

Jede to,jede to,jede to!!!
Super volba

jbo
jbo napsal 31.05.20 v 14:33 6b.

Tiež moja prva... (