Yamaha FZS 600 Fazer (2003)

Vlastník Juice84man
Vloženo 20.5.2021
Aktualizováno 5.6.2022

Vloženo: 21.08.2021, Uskutečněno: 15.08.2021, Stav tachometru: 84500 km, Zhlédnuto: 16x

Zdravím všechny čtenáře!
Nejdřív s dovolením poreferuju o novinkách, které se týkají jak Žofky, tak výbavy na motorku:

Řekl bych, že se mi povedlo odladit všechny hlavní nedostatky vzniklé špatnou údržbou předchozího majitele, a tak si můžeme dovolit už i celodenní výlety ve dvou.

V první řadě (a nevím, jestli už jsem to v deníku někde nezmiňoval) bylo nutné pořídit novou baterku, abych nemusel neustále vozit startovací powerbanku. Hotovo.

Taky bylo potřeba přitvrdit předpětí zadní pružiny, protože pro jízdu ve dvou a s plným kufrem bylo původní nastavení opravdu hooodně měkké. A když jezdím sám, jsem za tvrdší zadek taky rád, můžu trošku topit pod kotlem a mám ze zadního kola dobré informace o tom, co se s motorkou děje. Mám ale v plánu přes zimu vyřešit komplet nový podvozek. Stávající je po 18 letech opravdu hodně unavený.

Co budu ale v zimě řešit s naprostou jistotou je nový potah, výplň a tvar sedla. Na celodenní výlety to opravdu není. Oba nás s Barčou bolely zadky takovým způsobem, že jsme pak nemohli normálně sedět. Hlavně bederní páteř a kostrční obratle. Tohle bude priorita číslo jedna. Kdybyste někdo věděl o někom šikovném, kdo dělá sedla na zakázku a jeho práce je kvalitní, dejte mi vědět do zpráv tady nebo na FB, prosím. Díky.

Do mojí výbavy na motorku přibyla nová 3 sezónní bunda. Vyjímatelná teplá vložka, vyjímatelný vnitřní "igelit" pro udržení tepla a proti větru a hlavně: spousta průduchů a vpředu odepínatelné panely, za kterými je síťovina. Takže ani zjara a na podzim nebude zima. A v létě rozhodně nebude vedro. Pecka!

Další drobnost, která ale hodně zpříjemňuje cesty, je interkom. Zatím jenom pro mě, abych vyzkoušel. Předpokládám ale, že na jaře na Motosalonu (který by měl být zase v Praze) koupím sadu pro dvě helmy od Interphone. Během cestování ve dvou mi vyhovuje hlasová navigace do helmy. Nemusím tak často koukat na mobil. Když jezdím sám, tak do toho ještě poslouchám muziku a to už je hodně příjemná záležitost. A to nemluvím o tom, že za jízdy můžu vyřídit případné hovory. Vždycky se totiž najde jeden, který mi volá, když zrovna řídím. mrk mrk, tati...

A teď už k samotnému výletu!

Cca 240km trasu jsem zvolil s ohledem na Barčy bolavé koleno, ale zase abych se úplně nenudil já. A abych si pak na konci mohl i trošku zazlobit na známých úsecích silnic.
Hlavním cílem naší cesty byly, jak už titulek napovídá, Mumlavské vodopády, Podkrkonoší a Český Ráj.
Zastávky jsme sice nijak neplánovali předem, ale dělali jsme si je poměrně často. V tom parnu, které bylo (kolem 30°C), bylo potřeba udržovat se hydratovaní a v pohodě. A já chtěl hodně fotit.

Jako první pauzu jsem proto zvolil vesničku Kotel u Osečné, kde je jedno perfektní místo na focení s Ještědem v pozadí.
A než jsme dorazili k Mumlavským vodopádům, pauzy byly ještě asi dvě nebo tři.

Mumlavské vodopády a hlavně cesta k nim: naprostá paráda! Nádherné místo. Povinně zakoupená turistická známka a hurá na další cestu.
Pokud budete potřebovat, stejně jako my, dotankovat benzín, doporučuju tuhle samoobslužnou Benzinu. Platba pouze kartou. Ale díky absenci jakékoliv obsluhy o cca 2,-/l levnější benzín než v okolí.

Další fotogenické místo a jeden z plánovaných bodů na cestě byl kopec (hora?) Kozákov. Nabízí nádherný výhled na celý Český Ráj, Ještěd, Krkonoše atd. Jediné, co mě mrzí, že se v místní restauraci ani stánku s občerstvením nedá platit kartou. Hotovost s sebou už v dnešní době obvykle nemám. I v té malé roubence u vodopádů jsme turistickou známku mohli zaplatit kartou, tak proč ne tady jídlo!? Už jsme byli oba docela hladoví, a tak nás to dost mrzelo. Kuchyně nabízí lákavá jídla za slušné ceny (cca 150,-/jídlo). A z předchozí návštěvy během cesty na přehradu Les království jsem věděl, že místní klobása ve stánku s občerstvením je fenomenální!!

Cestou kolem Trosek proběhlo před Ktovou další krásné focení a lehký odpočinek. A samozřejmě stále probíhalo hledání hospůdky, nebo restaurace, kde bychom se mohli nabaštit. Ohromně nás oba překvapilo, že v neděli, uprostřed prázdnin, není kde se zastavit na jídlo. Opravdu tolik hospod zlikvidoval C-19? Nebo snad naše skvělá vláda? Nevím. Každopádně situace tristní. Hladový řidič je špatný řidič.

Huráá!! Našli jsme hospodu! V Mladějově. Mladějovská formanka s krásným venkovním posezením ve dvoře, výbornou kuchyní a možností platit kartou!! Všem vřele doporučuju k zastavení. Jídlo bylo opravdu výborné a obsluha příjemná, ceny běžné. Za 350,- vč diška máme oba plné žaludky a zahnali jsme žízeň. Paráda.

Moooc se mi pak líbil úsek cesty mezi Sobotkou a Bakovem nad Jizerou. Je tam skvělý úsek silnice s novým povrchem a výbornou viditelností. Pěkné a rychlé zatáčky. Pecka!

Jako poslední musím vyzdvihnout samozřejmě zastávku na zmrzlinu v Oboře. Protože ta zmrzka je výborná! Jogurtová s malinovou. Mňam! A opět, dá se platit kartou.

A to je z dnešního povídání vše. Tak zase příště. A kolama dolů!

hendrik (3) napsal 22.08.2021 v 19:10+1

Hezký synu, mám radost, že si to užíváš!

JirkaCL (10) napsal 21.08.2021 v 19:40

Sedlo ti přešije na Mariánský nad školou,je tam autočalouník.Pěkný ti taky zajistí Rutan z LB.

1 reakce

Juice84man
Juice84man 22.08.2021 v 12:19

Díky, kouknu na to.

• Sbohem, Žofko malá. Vítej, Žofko velká!

Ano, už je to tak. Došlo k tomu rychleji, než jsem čekal. Ale je to skutečnost, která přináší smíšené pocity. Bohužel, hendrik už na velké motorce jezdit nemůže ze zdravotních důvodů. A tak došlo k tomu, na co jsem se t

Typ: Prodej
    Uskutečněno: 03.06.2022
  • 27.5.-29.5.2022 - Sraz FazerClub.cz

A konečně je to tady! Můj první sraz FazerClubu a první letošní sraz vůbec. Rekreační středisko Svatý Štěpán u Plzně. Trasa tam: https://mapy.cz/s/padacojutu Cestou na sraz v pátek pršelo v podstatě 2/3 cesty. Díky bo

Typ: Sraz
    Uskutečněno: 29.05.2022
  • Nová řetězovka!

Stará řetězová sada už byla opravdu, ale opravdu hodně po smrti. Až tak, že mi přišlo nebezpečné na ní dál jezdit. Nebezpečné pro mě, ale i pro motorku. Ložiska tím zatuhlým řetězem opravdu trpí. Takže. Opět doporučení

Typ: Oprava
    Uskutečněno: 02.05.2022