Jawa 175/356 (2020)

Vlastník kozakyn
Vloženo 3.5.2021
Aktualizováno 3.5.2021

Jawa 175 s válcem z ČZ 175/450 přestavěná na Cross

První dojmy - První pocity z jízdy byly neutrální, jelikož při prodeji, když jsem se jel projet tak motorka cukala a nechtěla moc jet. Mně se ale líbila, a tak jsme jí za 8000 koupily. Ještě jsme dostali slevu 500kč na baterii.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho kdo se v tom bude chtít vrtat

Stroj jsem si vybral, protože se mi již od začátku líbil a bylo napsáno, že je plně pojízdný.
Když jsme ji dovezli domů, nešla mi však seštelovat. Nakonec se mi to nějak povedlo, ale každou chvíli se motorka kazila. Nakonec se mi jí povedlo zadřít, když vylítla pojistka pístního čepu. Dal jsem tedy válec na výbrus. Když přišel, tak jsem zjistil, že budu muset koupit jiné ojniční futro, jelikož 15mm se již nedělá. Po výměně jsem válec nasadil (nesrážel jsem hrany, protože jsem ani nevěděl, že se to dělá) a jezdil jsem, nechtělo se mi zajíždět, a tak jsem tomu už od začátku dával víc plynu. Hlavně se mi začalo dusit s filtrem, a tak jsem ho sundal. Asi po 30km se mi rozletěli pístní kroužky a rozlámal píst. Motorku jsem tedy na půl roku uklidil. Když jsem půlil motor, zjistil jsem, že ojnice měla obrovské vůle a ložiska se protáčela v karterech. Udělal jsem tedy krom spojky kompletní GO motoru. (Byla to moje první GO).

Když už jsem měl všechno rozdělané, zrepasoval jsem tlumiče a celou motorku nově nalakoval. Se svou prací jsem spokojen motorka jede vcelku dobře. I když se zatím musí zajíždět.
Ještě jsem koupil novou gumu dopředu, protože se stará smekala.

Podas
Podas napsal 03.05.21 v 21:04 10b.

Paráda mám rád tyhle přestavby.

ticha-voda
ticha-voda napsal 03.05.21 v 18:49

mladá krev a tak je to správné. Díky - připomněl jsi mi mládí. rok 1983

ticha-voda
ticha-voda napsal 03.05.21 v 18:45 10b.

mladá krev a tak je to správné. Díky - připomněl jsi mi mládí.

jawatar
jawatar napsal 03.05.21 v 17:43 10b.