Yamaha TMAX (2001)

Vlastník Kočičinka
Vloženo 13.4.2021
Aktualizováno 19.1.2023

Vloženo: 28.04.2023, Uskutečněno: 28.04.2023, Zhlédnuto: 11x

Tak mám konečně Maxička doma.
Dočkala jsem se. Bylo to napínavé, občas můj servisman proklínal všechny svaté a mě k tomu, občas pobavil peripetiemi.
Jak jsem už zmínila dříve mám skútr přesně deset let, za poslední dva roky se servisoval několikrát a řekla bych i dle dvorního mechanika vícekrát než za předchozí roky.
Prostě domácí ,,ne"údržba od někoho kdo tvrdil to stačí to je na to stavěné, se na něm podepsaly.
Tudíž stání venku občas na dešti, v zimě místo teplé garáže, vymrzlá šopa.
Za dva roky to má vyměněn olej čtyřikrát a troufám si tvrdit že za předchozích osm let pouze dvakrát a to při koupi a po pěti letech kdy se rozsvítila kontrolka.
Pneu jsem za osm let nedokázala sjet ty odešly stářím, tak snad to teď půjde půl napůl, stáří a nájezd.
Olej ve vidlici no to je asi na samostatnou kapitolu (viz výše).
Ono to prý olej ale vůbec nepřipomínalo spíš konzistencí nějakou hnusnou břečku která je prý cítit v té garáži i po měsíci.
Takže výsledek? Kompletní rozborka a sborka předku a nakonec i zadní části, která na tom nebyla o moc líp.
Teď už se to tak netřepe, má objednáno ještě uložení přední a vymění se pro jistotu i to.
Olej a filtr vyměněn a tady je ta vtipnější část. Po výměně pořád svítila kontrolka oleje, telefonát že zřejmě bude problém i tam , tak s ledovým klidem vysvětluji že je potřeba vynulovat interval. Dotaz vy jste ho nevynulovali při výměně, říkám nee, my na to zapomněli ale už je na tom od výměny statoru přes čtyři tisíce tak se to vynuluje teď a je klid.
To ho docela slušně odrovnalo, myslel že tam bylo daleko daleko míň a že za sezónu toho tolik nenalitam.
Řemen ještě v pořádku, variátor také. Tak hezky projet vyzkoušet a sezóna konečně zahájena naplno.
Jupiii

• Nejkrásnější motorkářské trasy v Evropě

Tak pročítám a plánuji, vypadá to zajímavě Dovybavit, doupravit, kontrola v servisu Nabalit a trada do světa tedy Evropy Plán 21.6-30.6.2024

Typ: Dovolená
    Vloženo: 16.04.2024
    Uskutečněno: 16.04.2024
  • Mohyla Rastislava Štefánika a hrad Branč

Druhý výlet, opět Slovensko, opět sraz Mac . Dnes malá výhoda, nemusela jsem do Ostravy vyzvedli mě cestou u nás na Benzině, tedy mě a můj doprovod. Krátký uvítací kolečko a zběžně představit kolegu, když jsem řekla Pe

Vloženo: 06.04.2024
    Uskutečněno: 06.04.2024
  • První letošní... Strečno

První větší výletní a že tedy bylo maxi, ne na vzdálenost ale účastníků. Motorek a skútrů bylo celkem dvacet. Sraz klasicky Ostrava Mc Donald, optimální místo, dostatečné parkoviště, devadesát procent trefí :-D vymota

Vloženo: 30.03.2024
    Uskutečněno: 30.03.2024