Yamaha MT-07 (2015)

Vlastník dayw
Vloženo 12.4.2021
Aktualizováno 12.4.2021

Yamaha MT-07 byla jasná volba pro svůj vyladěný podvozek, širokou zadní gumu, kvalitní posez a dvouválcový motor.

První dojmy - Po KTM Duke 390 příjemná změna - nebolí mě kolena a vibrace od jednoválce jsou minulost, musel jsem jí lehce poladit, protože tovární vzhled se mi ani trochu nelíbil. To Duke je už z fabriky prostě pěkná motorka.

Doplňky na motorce - Výfuk Zard, M-style doplňky na řídítka, kryt chladiče, krytky na brzdové nádobky, LET blinkry, LED žárovky, zkrácený držák SPZ, výměna plastových krytů řetězu a miniblatníčku zadního kola za hliníkové, kompletní polepy

Motorku jsem měl možnost před koupí několikrát vyzkoušet a měl jsem tak možnost na ní najet pár stovek kilometrů. Zároveň jsem využil možnosti na KTM dnech ve Vlašimi si odjet Duky v 600 a 1250 ccm. Pak se mi nabídla možnost mít výhodně po prvním majiteli MT07 (5 tis. km) a nebo Tracer (10 tis. km). Nicméně mezi motorkami je rozdíl 100 tis. v ceně tak jsem hodně přemýšlel a jelikož jsem z Prahy a drobnější motorka je tady výhodou a na dlouhé cesty nad 500 km se nechystám tak volba padla na MT-07. Bohužel jsem jí kupoval na podzim a už se na to nedalo sednout (zima). Tak jsem čekal na příchod jara. Hned jak to šlo tak jsem vyjel a jen jsem se přesvědčil, že to nebyla špatná volba. Motorka má dvou válec - konečně, no jedním slovem perfektní, minimální vibrace přenášené na jezdce. Výborně kopíruje terén, širší guma oproti Duke je víc než znát. Zátah je cítit, jde krásně za plynem, když je potřeba rychle předjet, tak to jde jakoby samo .D Nejsem ortodoxní zastánce naháčů a jejich ne-vybavování, vzhled motorky mě tedy děsně nebavil a tak přišla řada na to jí trochu znevšednět. M-style nabízí na tento typ motorky hromadu vychytávek a tak jsem naplnil košík, využil vánoce a narozeniny a tak mi pak přistála bedýnka plná zajímavostí a doplňků. Třešničkou na dortu pak bylo to, že jsem zjistil, že i na tuhle motorku někdo nabízí polepy. Objednal jsem si tedy kit a řešil nalepení, k mému velkému překvapení, nikdo není ochotný lepit polepy na motorku a tak jsem nelenil a vrhnul se na lepení vlastními silami. Stačilo doobjenat pár toolsů na lepení samolepek a šlo se na to (bez toolsů si to neumím představit) . Původní motorka jakoby zmizela a vznikl Monster :D. Někdo to obdivuje a na někoho je to moc, mě se tak motorka líbí, je originální a už se mi moc líbí. Tak hurá na 2 kola a za dva roky se zase zamyslím co by to mohlo být .)

dayw
dayw napsal 23.04.21 v 13:26

Díky kluci .) jj změnu vzhledu jsem potřeboval :D

Fazerrli
Fazerrli napsal 17.04.21 v 09:58 10b.

moc hezky to vypadá, krásná práce
Ty polepy uplně změní vzhled, tahají za oko, supr

berry78
berry78 napsal 13.04.21 v 08:56 10b.

Super

Paulano
Paulano napsal 13.04.21 v 08:54 10b.