Aprilia Tuono V4R (2011)

Vlastník mada204
Vloženo 20.3.2021
Aktualizováno 3.5.2022

Pretesnenie veka alternátoru

Vloženo: 03.05.2022, Uskutečněno: 18.01.2022, Stav tachometru: 32100 km, Zhlédnuto: 36x

Je to bežná vada týchto motorov , kedy sa cez gumičku ktorá je okolo zväzku káblov dostane olej von. Oprava spočíva z riadneho vyčistenia a aplikácie motorového silikónu okolo danej gumičky. Únik oleja bol odstránený. Zároveň som skontroloval stator ktorý bol osadený pred pár tisíc km. Nevykazoval žiadne známky nadmerného opotrebenia, spálenia vinutia (ako sa deje u OEM statoru).

• Oprava prevodovky

Nepresné radenie ktoré som opisoval aj v recenzii bolo spôsobené povolenou skrutkou ktorá vymedzuje pohyb pre selectoru. Radička občas ostala zaseknutá hore, alebo dole. Skrutku som dotiahol a dal na lepidlo podľa manuál

Vloženo: 03.05.2022
    Uskutečněno: 16.04.2022
  • Väčší servis

Kontrola ventilových vôlí ktoré sú pri tejto moto dosť dôležité, (nebolo potrebné nastavovanie, všetky boli v rámci tolerancii) Výmena sviečok za nové, Výmena vzduchového filtru, Prečistenie airboxu, throttle bodies

Typ: Údržba
    Vloženo: 03.05.2022
    Uskutečněno: 24.03.2022
  • Alpy 2021

Hneď na začiatok si vás dovolím oboznámiť s tým, že toto nebude úplne najkratší denník výjazdu . Je to z dôvodu, že počas svojej doterajšej „motorkárskej kariéry“ som nejazdil v inej krajine, ako v tej domovskej (ak nerá

Typ: Dovolená
    Vloženo: 10.09.2021