Triumph Speed Triple (2011)

Vlastník Hříbek
Vloženo 2.3.2021
Aktualizováno 7.4.2024

Vloženo: 06.06.2023, Uskutečněno: 06.06.2023, Stav tachometru: 46000 km, Zhlédnuto: 30x

Abych si aktualizoval deník, tak si sem napíšu co proběhlo přes zimu
1) v první řadě jsem musel řešit přední brzdy, původní kotouče byly volné na nýtech a při brzdění už značně pumpovali do páčky. Vyřešil jsem to přes motokotouče.cz, kam jsem původní zavezl, tam mi dali nový zubatý a širší věnce včetně větších nýtů a taky nové desky ... po zajetí brzdí hezky, ale nemůžu už porovnat s původními - zima byla dlouhá
2) na zkoušku jsem koupil jetý výfuk Mivv, řev brutální, ale homologace žádná, tak jsem si nadělil SC Project od Rutan.cz. Vzhled i zvuk parádní ... zvuk ovšem až po demontáži tlumivky, kterou můžeš demontovat až po provrtání karbonové koncovky, aby ses dostal ke šroubku, která tlumivku drží Nyní mě čeká ještě přehrání mapy, snad pak tolik nebude střílet a sníží se i spotřeba od doby co ho mám, se mi snížil dojezd o 100km, ale asi to bude tím, že ho furt nechávám zpívat v těch nejvyšších tónech
3) Gumy ... jezdil jsem Bridgestone S21 na který nedám dopustit! Drží nádherně, sjíždí se rovnoměrně po celým běhouny, viz foto, kdy ji dokážeš celou sjet do hladka. Nevýhoda je, že víc jak 4500km nedá ... tak jsem tam dal Bridgestone T31 kvůli výdrži, ale už mi párkrát ujel zadek, tak nevím nevím, moc v nich jistotu nemám

No a teď k tomu co mi pije krev a nechápu, že se to děje Již 3x opravdu 3x! se mi ulomil kloubek přepákování řadičky. Jednou po návratu z Alp, po druhé pod Stelviem (měl jsem náhradní) a po třetí, tentokrát zadní, na první vyjížďce na jaře ... nevím z jakého materiálu to dělají, ale třikrát za 5000km je na mě moc ... už jsem si je nakoupil do zásoby a ještě navíc na konci nařízl, abych je pak mohl demontovat a vyměnit na silnici a nemusel jezdit po italské vesnici a shánět někoho, kdo mi zatrhnutý zbytek šroubu odvrtá
... další věc ,která se mi děje, je, že se mi usazuje bordel kolem ručičky otáčkoměru ... asi lítá do červenýho moc rychle a víří prach

Ale když ho miluješ, není co řešit

Ještě jsem si vyzkoušel:
Tuono V4...neuvěřitelnej nářez, Speed je proti tomu hroznej čaj
GasGas SM ... jednobuch co letí 190 a na záda by chtěl pořád, parádní hračka
KTM Adventure 890R ... parádní univerzál co moc krásy nepobral, ale už se těším na 890SMT

• Dolomity 2023

Tak jako posledních šest let, vyrážíme v druhé polovině června na pánskou jízdu, tentokrát do Italských Dolomit. Schůzí ohledně destinace, odjezdu, přepravě atd. proběhlo nespočet, vždy s jediným výsledkem, na čem jsme

Typ: Dovolená
    Vloženo: 01.09.2023
    Uskutečněno: 24.06.2023
  • Stelvio 2022

Jako každý rok panská jízda jak se sluší a patří :-DD Tentokrát s cílem STELVIO |-) ale nezůstalo jen u něj ;-) Vzhledem k časové tísni, finanční náročnosti a nervním manželkám, jsme vyměkli a mašiny si do Itošky dovez

Typ: Dovolená
    Vloženo: 09.07.2022
    Uskutečněno: 16.06.2022
  • Až se jaro zeptá

Ladíme formu na jaro. Výměnu oleje s filtrem jsem zkrátil z 10 na 5tis.km, vyměnil jsem vzduchový filtr, který měl byt nový už dávno, s tím jsem spojil i nový svíčky, vyčištění a promazání klapek a kontrolu všeho ostatní

Typ: Údržba
    Vloženo: 25.12.2021