MZ ETZ 150 (1989)

Vlastník ALF1122
Vloženo 17.1.2021
Aktualizováno 18.1.2021

Další kus v retro sbírce , MZ 150 ETZ po komletní repasi

Motorka koupena od dárek k narozeninám

První dojmy - Další zachráněná MZ , dva měsíce práce a šroubková celo repase , výsledek celkem ujde ...

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny co mají rádi starý jednoduchý stroje

Tak tahle MZ150 mi málem způsobila srdeční zástavu , dárek od rodiny k mému půlstoletí , kterej dokázali přede mnou přes dva měsíce schovávat po známých , abych jí nevyčuchal .
MZ již vlastním 251 a 150 byl můj tajný sen , obě jsem v mládí vlastnil a na obě dodnes vzpomínám . Motorka byla celkem ve slušném stavu , pojízdná , s doklady . To bych to ale nebyl já , kdyby jsem nenašel nějaké kdyby ...
Po první jízdě se mi zdálo , že se motka trochu vrtí a tak jsem sundal sedlo a nádrž a to co jsem viděl rozhodlo . Vypadnul na mě asi kilovej plát kitu a pod ním rám promáčklej a duhovej , jak ho někdo rovnal autogenem . Elektrika natahaná do husích plastovejch krků a další tuning .
Docela mě to naštvalo , jak to někdo dokáže zprasit , ale budiž čapnul jsem velkou gola sadu a šlo se na to . za den byla motka ve dvou bednách a já začal sepisovat seznamy dílů co bude potřeba .
Největší peklo bylo sehnat rám , ale zadařilo se . Hodně věcí jsem měl z 251 což mi taky dost pomohlo . Opět tragédie replikový díly , hlavně co se týče spojky , jako půl dne pilovat novej spojkovej koš od grotů a lamely aby v něm chodily jak mají , to fakt naštve , hlavně proto co si za to řeknou za peníze .
Začal klasickej scénář , broušení , rovnání , tmelení , lakování ,přepletení kol ,GO motoru , repas všech možných originál dílů , prostě i posledního šroubku , jen aby bylo co nejvíc originálů . Zhruba po měsíci bylo vše připraveno na montáž a začlo přestrojování do nového rámu .
Po kompletaci jsem ještě MZ nadělil komplet Vape . Původní zapalování bylo již měněno (tyristor , snímač ) a to chytalo na první roztlačení .
Jelikož jsem ji dokončil v pozdním podzimu už jsem holku ani moc neprohnal , ale jak říkám je to takovej nasranej Simson , ale srdcovka .
Tak snad se bude líbit...

Jounas
Jounas napsal 30.01.21 v 12:08 10b.

Perfektní, takovou jsem měl. Hned bych se projel.

Targus
Targus napsal 25.01.21 v 07:27 10b.

Vypulíroval jsi ji hezky. Je jak znovuzrozená.

6573
6573 napsal 24.01.21 v 18:18 10b.

pěkná

Boss.trx850
Boss.trx850 napsal 24.01.21 v 12:29 10b.

Jejda ta je krásná!

callowsick
callowsick napsal 24.01.21 v 08:24 10b.

Krásná