Suzuki LS 650 Savage (1997)

Vlastník ldoktor
Vloženo 31.12.2020
Aktualizováno 29.12.2023

Vloženo: 29.12.2023, Uskutečněno: 31.12.2023, Stav tachometru: 77938 km, Zhlédnuto: 130x

Přes zimu mi drahá polovička sehnala originální zadní světlo. Sic řekla, že je fakt hnusné, jak z traktoru, ale mě se tam prostě líbí. Originál osvětlení SPZ se mi naopak nelíbí vůbec a (naštěstí) nebylo ani k dispozici. Aliexpress však poskytl velmi vkusné LED do šroubků SPZ, prodává se i u nás homologované ovšem o 1000kč dráž. Tak doufám, že to nebudou na STK řešit.

Letošní sezóna byla dost odlišná od předchozích, spíše jsem vždy šetřil čas a místo častějších vyjížděk jsem pak vyrážel na delší cesty či celodenní akce. První akcí roku pro mě byly Jarní mosty sloučené s Chopperstartem a veškerým možným počasí od zimy přes vedro až po poryvy větru s kroupami. Prostě ideální začátek sezóny.

Jarní KSSS jsem opět musel vynechat kvůli konferenci, alespoň jsem si na ní zajel do Brna na Rozárce a využil perfektních dní i krytého parkování v destinaci. Zpět jsem to vzal zkratkou přes Vídeň . Uvidíme, kdy a kde bude konference příští rok, třeba pokus zopakuji.

V létě jsem se převážně věnoval rodině, ale vyšetřil jsem i 4 dny na Rozárku a Lapiho a vyrazili jsme na Italsko-Slovinské pomezí. Byla to paráda a zbylo nám ještě hodně tras na prozkoumání.

Podzimní KSSS jsem již nevynechal, odměnou mi bylo něco zajímavých prohlídek s extra výkladem v severo-východní části Čech i kvalitní zábavy na večer. Zpět od Dvora Králového do HB jsem to vzal zkratkou přes Drážďany a užil si moc pěkný den. Já to mám prostě rád, když člověk vyjede časně ráno, kdy v údolích se ještě válí mlha, která do tváří bodá a kterou postupně vytlačuje sluníčko a člověk vyloženě nikam nespěchá, prostě jede a kouká na tu krásu. Líbí se mi, jak se příroda postupně mění a člověk staví pouze na benzínkách. Líbí se mi malé silničky, klikatice přes hory, aleje plně stromů a místa bez ostatních aut či motorek. A tento výlet byl přesně takový, necelých 500km podhůřím, mini-cestičkami okolo Liberce až k polnatým oblastem německa a mikro-příhraničními cestičkami zpět. Pak jsem již musel najet na silnici I. třídy a okolo Mladé Boleslavi rovnou (přes něco benzínek) zpět domů, abych stihl dát dětem pusu na dobrou noc. Byl to fajn kontrast, na KSSS krátké společné vyjížďky s úžasnou atmosférou i hukotem jednoválců a následně "dlouhá" cesta benzínka-benzínka roztodivnou krajinou.

Po KSSS šlo dolu přední kolo a putovalo poštou do Býště na centrování. Obratem putovalo zpět a tak za méně než týden bylo zpět na Rozárce, připravené na poslední akci sezóny - Chopperstart - Špindlerovkou. Akce je to vskutku masová, s výbornou organizací, skvělým občerstvením i možností dovézt domů Hořické trubičky. Nejlepší na ní pro mě ale je ten kontrast mezi stále-ještě letním počasím v Pardubicích, následný plynulý přechod k podzimu na horách a zase zpět. To barvené listí je prostě nádherné, jen mi letos chyběla mlha na vrcholovce.

A kolo? Naprosto nesrovnatelné. Ta motorka prostě jen lehce vrní pod nohama ale řidítka jsou naprosto rovně, klidné, člověk je může držet jednou rukou bez toho, aby se klepali jak ratlík. Cesta přes půl republiky naprosto v pohodě, klídku a bez jakýkoliv známek únavy. Jen ty posilky na dálnici už nebudou co bývaly . Každopádně na centrování mohu doporučit.

Najeto: 4406km
Spotřebováno: 212.73l
Spotřeba: 4.83l/100km

• 2022

Po několika urgencích a stresech jsem si konečně dovezl Rozárku od mechanika. Rozvody, zadní pneu, přední tlumiče a nějaké drobnosti, cca 25000kč ale alespoň vím, že natahovák (kámen úrazu Savážek) je teď v pořádku a cel

Uskutečněno: 31.12.2022
  • 2021

Přes zimu základní obhlídka, výměny kapalin, filtrů, seřízení vůlí a podobné srandičky a 23.2. první jednodenní výlet do okolí. Nafouklé pneumatiky dělají divy, motorka se dokonce dá i ovládat. Při parkování u Wolkerova

Uskutečněno: 31.12.2021
  • 2020