Suzuki LS 650 Savage (1997)

Vlastník ldoktor
Vloženo 31.12.2020
Aktualizováno 29.12.2023

Vloženo: 20.12.2022, Uskutečněno: 31.12.2021, Zhlédnuto: 57x

Přes zimu základní obhlídka, výměny kapalin, filtrů, seřízení vůlí a podobné srandičky a 23.2. první jednodenní výlet do okolí. Nafouklé pneumatiky dělají divy, motorka se dokonce dá i ovládat. Při parkování u Wolkerova památníku jsem ji seznámil i s ledem, oproti 100kg Bětce je to tedy výrazný rozdíl, ale dalo se

Jediný problém bylo neustálé velmi hlasité mechanické klapání. Prostě holka zněla jak vyběhanej traktor i po dvojím nastavení vůlí, tak jsem ji raději odvíčkoval a zkontroloval napínák. Ten se blíží k udávané bezpečné hranici a na výměnu jsem si prozatím netroufl. Naštěstí mi byl doporučen mechanik, co si vzal Rozárku do pařátů ale s přibývajícími auty ji jen seřídil, čímž kompletně zmizelo klapání (prostě jsem ty vůle seřídil špatně) a mohl jsem konečně vyrazit do světa.

Přesto, že letos nevyšel plánovaný více-denní výlet to byla parádní sezóna a těším se na další vysmáté kilometry jízdy v sedle tohoto nádherného stroje. Oproti obětavé a hodné Bětce https://www.motorka.../motorka/?mid=114472 je Rozárka vskutku drsná a svá. První delší cesta vedla do Brna kdy cestou zahodila drátěný filtr z výfuku (prostě se postupně vyklepal) a vrátil se jí její krásnej bouřlivej hlas. Obzvláště pak cestou zpět přes malé silničky na vysočině jsem zjistil, jak hravá ta motorka je. Je to sice chopper, ale ten motor prostě rád zrychluje a se svou vahou a nízkým těžištěm mě prostě baví.

Ač jsem spíš kliďas, tak Rozárka prostě svádí. Abych byl konkrétní, tak první lehký "orgazmus" přišel již zkraje, když jsme se teprve seznamovali a já si brmlal svou 50 ve vesnici nedaleko Havlíčkovy Borové. Za vesnicí je takový prudší stoupáček, jedu si pěkně na 3 a za mnou Audina. Chlapeček nějak neunesl mou 50 a již před koncem vesnice to osolil, že se za ním vyrojil černý dým. Inu, proč to nezkusit také, že? S koncem vesnice jsem otočil rukojetí plynu a už nikdy v životě nezapomenu na ten zpěv, který mi Rozárka připravila. Ten zvuk otevřeného výfuku, ty vibrace, ten odpich do kopce. Za chviličku jsem Audinu dojel, to už bylo na tacháči 120 a já raději ubral a hodil se do klidu (jezdím zásadně dle předpisů, tohle byl jen krátký test). Ještě teď se klepu rozkoší a to na to jen vzpomínám.

Druhý, podobně silný, zážitek nastal o něco později, kdy se ke mě na kus cesty z ČB do Třeboně přidal strejda s HD (otevřený výfuk) ovšem to nebyl koncert ale přímo symfonie.

Co se ovladatelnosti týče, výrazně pomohlo správné nahuštění pneumatiky ale rád bych také udělal reklamu lidem od https://www.ucmeseprezit.cz/ díky nim jsem si konečně vyzkoušel smyk na přední kolo (zadní kolo smykuje rádo a kdykoliv), podklouznutí zadního v náklonu (na podélném značení) a trochu lépe jsem pochopil přenášení váhy. Doporučuji všemi deseti a dal bych ten kurz klidně povinně každému, kdo projde autoškolou, protože ač jsem měl asi trojnásobek hodin než požaduje zákon, ten kurz mi dal fakt hodně (už proto, že to bylo s vlastní motorkou). Kurz je zdarma, nicméně stál mě cca 15000kč, protože jsem si po něm pořídil HIT-AIR MLV vestu. Zatím jsem s ní odjel jen pár kilometrů ale na bundě cejtit není, zapomněl jsem se odpoutat mnohokrát a zatím se neodpálila. Takže za mě to smysl dává a i přes tyto dodatečné náklady mohu kurz jen a jen doporučit.

Kolem dokola, byl to moc pěkný rok. Zpravidla jen kratší výlety po okolí, jeden delší https://www.motorka...ld-a-zpet-46086.html ale všechny nezapomenutelně krásné. Rozárka je nyní u mechanika na rozvodech a celkové kontrole a já už se těším, že příští rok už snad konečně vyjde nějaká pořádnější dovolená ať už do Alp, na Slovensko, na sever či do Itálie.

Najeto: 2239km
Spotřebováno: 110.15l
Spotřeba: 4.92l/100km

• 2023

Přes zimu mi drahá polovička sehnala originální zadní světlo. Sic řekla, že je fakt hnusné, jak z traktoru, ale mě se tam prostě líbí. Originál osvětlení SPZ se mi naopak nelíbí vůbec a (naštěstí) nebylo ani k dispozici.

Vloženo: 29.12.2023
    Uskutečněno: 31.12.2023
  • 2022

Po několika urgencích a stresech jsem si konečně dovezl Rozárku od mechanika. Rozvody, zadní pneu, přední tlumiče a nějaké drobnosti, cca 25000kč ale alespoň vím, že natahovák (kámen úrazu Savážek) je teď v pořádku a cel

Typ: Reportáž
    Vloženo: 20.12.2022