Suzuki GSX-R 600 (2000)

Vlastník Swistik
Vloženo 29.10.2020
Aktualizováno 29.10.2020

Poslední ročník vybavený karburátory, což skýtá spousty výhod ale i nevýhod.

První dojmy - První dojmy byly naprosto neuvěřitelné, předtím jsem vlastnil dvě motorky se vstřikováním a návrat ke karburátoru byl opravu skvělý. Žádný ucukaný plyn, doslova co na ruce, to na zadním kole.

Motorku bych doporučil pro - Asi už to chce něco málo mít za sebou, jak jsem byl zvyklý na jinou funkci plynu tak tady jsem si připadal jak na "250 2t enduru" jak mě to potahalo za ruce.

Doplňky na motorce - Zatím jen snaha zprovoznit vše zbastlené, časem určitě brzdy. Ať už destičky organické tak pancéřové hadice a lepší pumpu.

O karburátoru jsem uvažoval delší dobu, při každém průjezdu zatáčkou mě rozčiloval pocit, že přidám plyn a je tam malinká prodleva, než se plyn skutečně přidá.

Poté co jsem si vyzkoušel stařičkou Hondu CBR 600 R právě s karburátory byl jsem přesvědčen že se k nim chci vrátit.

Po prvním obrovském nadšení přišlo obrovské zklamání, co dokáží někteří lidé s motorkou udělat, to mi hlava nebere. Více asi až v denících ale ve zkratce, na co jsem sáhl, bylo špatně.

Teď je už v perfektním stavu a užívám si každý kilometr, jen nevím jestli je to motorkou nebo mnou, ale pomalu se na ní jen prostě nedá. Prostě to nejde. Není to tím že by byl motor ucukaný, ale ten pocit z plynu. Přál bych si každému vývojáři motorek, ať se projede na karburátoru a přesně takovou odezvu od plynu udělají na své motorky.

Jediné co, asi by to chtělo lepší brzdy, po ZX-6R s radiálkou a monobloky to je rozdíl. Ale ten plyn a jak motorka funguje . Snad jen škoda, že si člověk nemůže vybrat vše dobré, co je v motorkách do jedné.

Nejlepší jsou delší zatáčky pod plynem to je úplně skvělé. To prostě chcete!!

Cestování asi není nejlepší nápad, paradoxně, čím rychleji jedete, tím je motorka pohodlnější.

Co závěrem? Motorka je naprosto skvělá! Užívám si každý kilometr, odezvu od plynu, prostě celou motorku!

fireblader_puvodni
fireblader_puvodni napsal 28.11.20 v 20:24 10b.

Tohle je parádní stylová motorka, takovou bych bral hned.

ORi_SV
ORi_SV napsal 15.11.20 v 21:39 10b.

Tak tohle je ovšem velká paráda! hodně stylová motorka! Ať slouží!

NiLu
NiLu napsal 29.10.20 v 19:42 10b.

Ještě poctivý kus pořádný motorky, tyhle kusy se musí udržovat!!! Moc pěkná.