Yamaha XVS 125 DragStar (2001)

Vlastník Myšoun
Vloženo 26.10.2020
Aktualizováno 26.10.2020

Krásně vypadající cruiser, mírně zmenšená verze "dospělé" motorky

Motorka koupena od soukromý prodejce

První dojmy - Jakožto dlouholetý "stromkař" (V-strom 650) jsem se poprvé posadil na choppera a chvilku mi trvalo, než jsem se zžil s postavením stupaček, kvaltů a brzdy. Nicméně, po pár stovkách metrů jsem se již lépe orientoval a mohl si vychutnat posez , naporosto odlišný od vzpřímeného sedu na cestovním enduru.

Motorku bych doporučil pro - S tímto výrokem bych zatím nespěchal. Uvidíme časem, jak se motorka osvědčí. Jelikož se jedná o slabou kubaturu, je jasné, že zájem budou mít převážně mladí jezdci, kteří zatím svým věkem nedosáhnou na silnější moto.

Doplňky na motorce - Na stroji jsou postranní kožené brašny a na řídítkách krásné chromované hodiny.

Volba padla na chopper, protože jízdní styl čopráků je prostě "na pohodu". Jelikož jsem tatík, který má už za ta léta na motorkách něco nahrkáno, podpořil jsem synovu koupi Yamahy XVS 125 Dragstar. Myslím si, že tímto rozhodnutím o koupi choppera se dá mírně vyeliminovat touha se se stejně nezkušenými a mladými kamarády poměřovat výkon a rychlost.

Syn zatím trénuje mimo komunikace a s motorkou se sžívá. Pomalu si osvojuje základy řízení stroje, aby si zautomatizoval pohyby při ovládání jednotlivých prvků. Na výcvik nespěcháme. Pro výuku a vedení výcviku se nám velmi osvědčilo pořízení starší dvojice intercomů (zde na Motorkářích v bazaru).

Motorka je pořízena jako starší. Před námi sloužila také mladému jezdci, který se na ní učil základům jízdy. Opticky je to na ní znát. Nebyla ušetřena pádu, ale věděl jsem o této skutečnosti. Na jízdní vlastnosti neměla oprava vliv.

Co se technických údajů týká, nebudu zde opisovat velký techničák - všechny parametry jsou zde na Motorkářích k dohledání.

Co všechno motorka zvládne, ukáže čas, až se na ní vydáme na delší cestu. Nicméně, koupě synova Drakouše 125 ovlivnila další událost, kterou bylo pořízení další motorky do stáje, tentokráte pro mě - choppera Yamahy XV 750 Virago