Aprilia Tuono 1000R (2007)

Vlastník 3setam
Vloženo 23.10.2020
Aktualizováno 7.11.2021

Motorku jsem po dlouhém rozhodování pořídil s tím, že si chci vyzkoušet aspoň 1 sezonu s V2 motorem.

První dojmy - První dojmy podle očekávání: motor super zátah odspodu. Radiální brzda funguje skvěle. Hlavní pro mě byl také posez, protože mám 192cm, tak ne vše mi sedne. Tady je dlouhá nádrž a kolena nemám nijak extra skrčené, takže dobrý

Na motorce mám zatím najeto jen 100km, takže první dojmy zatím motor super, splnil očekávání. Na předchozí FZ1 jsem změnil převod, aby motorka více tahala. Tuono tahá určitě více odspodu a asi i ve středních otáčkách. FZ možná bude rychlejší, ale s Tuonem si určitě užiju dost zábavy. Možná časem dám o zub menší kolečko dopředu.

Zvuk V2 s laďákama super.

Teď tam jsou pneu 190/50. Vyměním ji pak za 190/55 (super, že je to zapsáno i v TP)

Design: To italové asi umí. Tuono je pro mě takové nahraně (divná zadní část), ale celkově se mi líbí.

Nedostatky při koupi:
1) Blinkr se sám spouštěl při jízdě (asi kvůli vibracím a špatnému kontaktu). Vyměněn přepínač blinkrů, který jsem dostal k moto a problém je pryč.
2) Tekla spojka u prasátka. Koupil jsem nové těsnění a vypadá to, že vyřešeno.

No, těším se na sezónu, až to pořádně projedu...

3setam
3setam napsal 31.10.20 v 19:39

Michale tak teď abys neprodával StreetFightera a budeme jezdit dvě kladiva

miki83
miki83 napsal 31.10.20 v 19:14 10b.

Skvělý výběr kladivo V2 bude dělat radost

3setam
3setam napsal 31.10.20 v 17:35

Díky za komenty
To Hans: Budu se těšit a už koukám, že jsi to taky vyměnil

hans1978
hans1978 napsal 30.10.20 v 20:11 10b.

No paráda, velká gratulace ke krásné italce, tuňák je libovka, ať slouží a mnoho šťastných, rychlých a bezpečných km přeji No a třeba se zase potkáme na trase Řevnice směr Mníšek

Brukev
Brukev napsal 24.10.20 v 15:53 10b.

Na ten ročník vypadá velmi zachovale, zvuk musí být super !!!

Tak ať děla radost ... a hluk