Yamaha XT1200Z Super Tenere (2016)

Vlastník MilanFoltin1
Vloženo 19.10.2020
Aktualizováno 28.1.2023

Baví mě čím dál tím víc . Krásná, pohodlná motorka .

Motorka koupena od Soukromá osoba

Honda CRF1000L Africa Twin: Jedině s automatem a ta je dražší. Nakonec rozhodl kardan.
Triumph Tiger 1200 XC: Byla má vysněná ale po hodinách čtení recenzí nechci krásnou pokladničku.

První dojmy - Je to traktor . Nevadí jí nízké otáčky při průjezdu vesnici . Lineární zátah. Ono to připadá že to ani nějak moc nejede dokud se člověk nemrkne na tachometr . Jediné mínus oproti Caponordu je svetlo :-( Při přepnutí z potkávaček na dálkové se nic moc neděje. Objednal jsem ledky tak uvidím jestli uvidím :-) Plus je samozřejmě mnohem více.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji všem :-)

Doplňky na motorce - Mlhovky,vyhřívané hefty,vyšší plégo a samozřejmě centrální stojan a padáky.

Tenerka je opravdu univerzálka pro hltání km cestou, necestou. Od koupi mám najeto teprve 600 km . Hned jsem vyměnil svíčky za iridiové a k&n filtr ale nepociťuji žádný rozdíl. Když jsme vyměnil na Caponordu tak ožil min o 10 klisen. Pořádné zážitky začnou novou sezónou tak když tak doplním ale těším se už teď.
Na podzim jsem stihl ujet ještě 2000 a teď na jaře zatím 1000 . Už vím že to bylo to nejlepší rozhodnutí. Jediné 2 věci co ubírají na dokonalosti je zmiňované světlo které svítí málo a sedačka je tvrdší než na Caponordu. Světlo jde vyřešit sice přídavnýma ale se spolujezdcem svítí na veverky a vytáčí protijedouci... Sedlo je tvrdší ale je to enduro tak není problém jízda ve stoje a to i ve 130 km rychlosti.

kulda
kulda napsal 28.01.23 v 08:35 10b.

Krásný stroj taky zvažují o přechodu z xv 1600 jen nevím jestli bude dostatek místa a pohodlí pro dva
Jinak pěkné fotky z Hradce nad Moravicí

Zdeněkhr
Zdeněkhr napsal 27.01.21 v 02:15 10b.

parádní mašina co zvládá vše

Šuty
Šuty napsal 22.10.20 v 10:39 10b.

Volba rozumem Tak ať slouží ke vší spokojenosti.

pkkaca
pkkaca napsal 20.10.20 v 01:08 10b.

Pěknej stroj