Yamaha TDM 900 (2003)

Vlastník diemonDC
Vloženo 7.9.2020
Aktualizováno 2.5.2021

Šel jsem do ní kvůli spolehlivosti, vzhledu, pohodlí a taky jsem chtěl zůstat u značky a nevzdálit se od milovaného dvoutaktu TDR.

BMW R 1150 R: Nebyla žádná v rozumném stavu, TDM má lepší ochranu před větrem.

První dojmy - Vzhledově opravdu krásný cesťák, motor má i na origo výfuku krásný projev na to že to je řadový dvouválec, pohodlný posez, agresivní předek. Trochu mě děsí váha (přes 220 kg), holt to nesmím nikde položit.

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi co chtějí všestrannou motorku jak pro delší cesty, tak na couračky po okolí nebo i sportovnější jízdu.

Doplňky na motorce - Hlavní stojan od SW-Motech, vysoké plexi, padáky od RM-G - velice doporučuji! a přídavné led lampičky 2 x 40W

Jak jsem psal, šel jsem do ní kvůli spolehlivosti a pohodlí. S motorkou se dá dobře cestovat, dokážu si i představit, že by nahradila mé Volvo na cestách Vary-Brno-Zlín bez nákladu, samozřejmě bych nejel po dálnici, protože to je zvlášť na takové motorce nuda.

2.5.21: Zatím mám najeto jen kolem 4000km, ale i z toho mám následující poznatky.
Sedlo je tvrdé, bude to chtít gel.
Sériové výfuky jsou sice fajn, ale ty laďáky přecejen budu pořizovat možná ještě letos.
Brzdy jsou perfektní, přecejen jsou původně z R1. Mám verzi bez ABS takže je čistě na mě jak si dávkuju brzdu. Podařilo se mi už zašlápnout zadní tak, že se kouslo kolo, takže to nejsou žádný másla.

První servis jsem nechal udělat olej, rozvody (ve 42tis. km se mi nezdál zvuk od 4000ot. Řetěz byl lehce vytahaný, chtěl jsem předejít opotřebení ozubených kol na vačkách a klice.) včetně napínáku. Repas předních tlumičů.

Motorce je dobře snad na každé cestě. Díky vyššímu zdvihu se dá vzít i na rozumnější polňačku. Zatím mi nesedí nastavení předních tlumičů, hlavně na rozbité cestě musím dost křečovitě držet plyn, abych si pořád nepřidával/neubíral. To ještě musím vychytat.

Na první velkou cestu se teprve chystám. Jakmile bude počasí a moje malá sestřička bude mít termín na zkoušky pro A1, jedu udělat podporu Brno-Vary. Zatím jen menší tripy kolem Pálavy a Olomouce - bez problémů.

MuslimZkarlovic
MuslimZkarlovic napsal 12.02.22 v 08:20 10b.

Krásný stroj