KTM Duke 390 (2013)

Vlastník RideToLive
Vloženo 5.8.2020
Aktualizováno 31.12.2020

Malý Duke byl pro mě jako první moto jasná volba. Strojek, který zatím neomrzel.

První dojmy - Zvyknutí si na Duka bylo velmi rychlé, vše na něm šlo hladce a lehce (nutno říci, že jsem měl předchozí zkušenosti jen z autoškoly, kde jsem jezdil na MT7). Bylo si jen třeba zvyknout na drobnou nervozitu při popojíždění ve městě a nižších otáčkách.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky nebo jako druhá motorka pro zábavu.

Doplňky na motorce - Padací rám, slidery na předním i zadním, krovka zadního sedla, blastery, větší plexi, seříditelné páčky, řetězová sada +6 zubů, 12v zásuvka.

Volba na Duka (jako první moto) padla na základě recenzí a doporučení. Zároveň se mi ten stroj i líbil, takže nebylo nad čím laborovat. Zároveň se naskytl odkup od rodinného příslušníka tak to o to bylo jednodušší.

Moto koupeno s nájezdem cca 1500 km a během prvního roku najeto nějakých 6000 km. S moto se žije velmi dobře, používal jsem ho na pravidelné dojíždění do práce (40km okreska + 10km město - Praha). Proplétání ve městě naprosto jednoduché, manévrovatelnost je opravdu skvělá). Navíc jsem si každou takovou jízdu náramně užíval protože je to hlavně zábavná motorka, která nevyděsí a také odpustí i nějaké ty chyby začátečníka.

Primárně se moto hodí na okresky tj. město se dá snést a díky ovladatelnosti i snadno proplést ale není to místo kde by se měla pohybovat výhradně. Dálnice je pro tento typ stroje z mého pohledu spíše jen nutná úspora času, protože držet jednobuch v otáčkách delší dobu nic pro něj.

S Dukem jsem si dal i 350km trip na jeden zátah a prakticky bych mohl pokračovat protože posed je naprosto uvolněný a sedlo mi nijak nevadí.

Matess727x
Matess727x napsal 18.09.20 v 19:18 10b.

Pořídil jsem si jí začátkem loňského roku,...jen tak ze zvědavosti,...chtěl jsem si udělat radost nějakou "novou hračkou" a stále mě moc baví. Vyplatí se pořídit gelové sedlo. Z původního mě bolel po nějakých těch 200 km zadek. Super hravej a návykovej strojek!