BMW R 1100 RT (1998)

Vlastník tomcruise77
Vloženo 17.7.2020
Aktualizováno 8.2.2024

Brzdova kapalina a olej v kardanu, nové pneu

Vloženo: 08.04.2023, Uskutečněno: 08.04.2023, Stav tachometru: 110000 km, Zhlédnuto: 41x

Po 3 letech vyměněna brzdovka v předu i v zadu. Vypadala ještě docela ok. Malinko tmavější než nová. Ale bez zákalu.
Nová DOT4. Zhruba 2dcl.
Krycí guma v nádržce vypadala nově, tak vzhledem k věku motorky myslim, že pumpa je přetěsněná. Jinak bych musel kupovat sadu za 1500 - 2000kč. Pumpa je suchá. Ale tělo pumpy má nátěr poškozen kapalinou. Tak to někdo určitě měnil, ale pumpu nenatřel.
Zaroveň před měsícem vyměněn olej v kardanu. Měl tak 12 tis. Km a už byl malinko zakalený. Castrol 80W-90 GL5,
0,25L
19.4.2023
Zakoupeny nové pneu
Bridgestone Battlax BT 023.
Ty staré už měli hodně velké hrany.

Aktualizace 5/2023:
Tak nakonec po výměně kapaliny začala pumpa protékat. Prostě jednou ráno byla kapota od kapaliny. Takže jsem objednal sadu pro repas a vyměnil jsem pístek s manžetkama a prachovku. Na štěstí zde byl i náhradní zajišťovací šroubek pístku, který jsem při demontáži stratil. Sice jsem si vyrobil nový, ale origo je origo. Vnitřek pumpy vyčištěn, protože tam byl zapečený nějaký bordel a také i proto to asi netěsnilo.
Ještě mě čeká výměna hadic, protože je brzda měká. Musím sehnat sadu pancéřových, ale až na podzim.

Musel jsem také vyměnit těsnění na nalévacím hrdlu oleje. Vše z BMWmotoparts. Samostatně hrdlo a samostatně O-kroužky.

• Výměna brzdovych hadic za pancéřové

Tak jsem se rozhýbal a vyměnil přední i zadní brzdové hadice za pancéřové. A když už byla mašina odkapotovaná, udělali jsme i synchronizaci. Jede jako ďas. Hadice HEL. Výroba na míru. Cena 3.800 kč bez šroubú a podl

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 07.02.2024
    Uskutečněno: 27.01.2024
  • Výměna gufera výstupní hřídele převodovky, oleje a údrž

Při 114 000km jsem si všimnul, že začíná být cítit motorka spáleninou. Jako spálené topinky. Napadlo mě, že něco teče na výfuk. A byla to pravda. Na výfuk pomalu kapal olej z převodovky, prolínající z gufera výstupní hř

Typ: Oprava
    Vloženo: 26.09.2023
    Uskutečněno: 23.09.2023
  • Kontrola

Tak jsem využil vlažné počasí a udělal kontrolu seřízení ventilových vůlí. Mělo by se to dělat pod 35°C, spíš kolem 25. Tak bylo 24° a dělalo se to příjemně. Vůle jsou předepsané Sání 0,15mm Výfuk 0,30mm Postup je

Typ: Údržba
    Vloženo: 03.09.2023