Honda CB 600F Hornet (2005)

Vlastník Spider15
Vloženo 5.7.2020
Aktualizováno 19.7.2021

Po dlouhých letech, co jsem vlastnil Simsona bylo potřeba přejít na pořádnou motorku.

Kawasaki Z 750: Nelíbilo se mi přední světlo (mám raději \"staré\" kulaté)
Suzuki GSF 650 Bandit: Nižší výkon, celkově technologicky starší motorka.

První dojmy - Na této mašině jsem si rozšiřoval řidičák na neomezený, předtím jsem na motorce jel naposledy při základním řidičáku (9 let zpátky), takže aspoň trochu jsem při koupi měl motorku v ruce. Nicméně váha mně nepřekvapila, řazení šlo jako po másle, brzdy dostatečně citlivé.

Motorku bych doporučil pro - Moto je vhodné pro lidi menšího vzrůstu (má nižší posed). Je vhodná i pro začínající motorkáře, po městě se chová slušně, dobře ovladatelná.

Doplňky na motorce - CNC páčky, padací protektory, závažíčka do řídítek, klín pod motor, led blinkry, USB nabíjení, širší řídítka

Průměrná spotřeba - 5.15894 l/100km

Hornet byla moje první volba ve výběru motorky.
Při vybírání bylo mým kritériem koupě modelové ročníku 2005-2006 kvůli stále kulatému světlu (novější model už má tvarované) a oproti starším ročníkům má již Upside-Down tlumiče.
Dále má již větší kola (17') a zvětšenou nádrž. Bohužel již zmizely 2 analogové budíky, což byla daň za ostatní plusy.
Brzdy jsou dostatečně silné a nikterat kousavé, což při absenci ABS chválím.
Motor byl při koupi po kompletním servisu (synchronizace karburátorů, seřízení ventilů, nové pneu, nová řetězová sada), takže aktuálně pro mě moto bez investic, za co jsem vděčný.
Každopádně Hornet je motorka s nižším posedem, což mi vyhovuje a výkonově nyní plně dostačující- do nějakých 6000 otáček je to hodná holka, při vyšších otáčkách se ovšem probouzí pravá síla motorky.

VB79
VB79 napsal 11.07.20 v 13:06 10b.

Taky jsem ji vlastnil, asi 3 roky a užil jsem si s ní spoustu srandy. Je opravdu dobře ovladatelná a jezdí parádně. Tak ať ti dobře slouží a kolama dolů-

Čadil
Čadil napsal 06.07.20 v 08:03 10b.