Honda CBR 650R (2020)

Vlastník Jura.Olc
Vloženo 23.5.2020
Aktualizováno 25.7.2020

Vloženo: 05.08.2020, Uskutečněno: 05.08.2020, Zhlédnuto: 24x

Život měříme příliš jednostranně; podle jeho délky a ne podle jeho velikosti. Myslíme víc na to, jak život prodloužit, než na to, jak ho opravdu naplnit. Mnoho lidí se bojí smrti, ale nedělají si nic z toho, že sami a mnoho jiných žijí jen položivotem, bez obsahu, bez lásky, bez radosti.

Tomáš Garrigue Masaryk

Vášeň a radost máme společnou, obsahy a lásky se různí. :)

Nechtěně vstávám před budíkem. Ještě včera večer jsme se tomu smáli. Schválně jsem se držel, abych šel spát hluboko po půlnoci. No, kdy naposledy bylo něco podle plánu?!

Je půl šesté ráno. Od sobotní šichty mám bolavý a nateklý loket levé ruky, mám bolavý zub, bolavý loket, bolí vstát. Než se přesunu k ranní hygieně, hodím do sebe dvě růžová štěstí. Potichu se nasoukám do kombinézy a dvakrát zkontroluji příruční, teda přístehení taštičku. Pohladím ženu, políbím psa a nenápadně se, za cinkání misek se psím žrádlem, vytratím.

Pod kombinézou mám pro jistotu ještě funkční prádlo, co kdyby. Klasický přechod do garáže, zážeh, rána, k letu zdar! První zastávka na cestě za uspokojením je Čáslav. Mašina má prázdnou nádrž a já přes plexi nic nevidím (protože jsem flákač). Nebe se zatáhlo a mé řeči o tom, že vyhřívaný hefty potřebují akorát slečinky mi rezonují mozkovnou. To a jaké noviny budou izolovat nejlépe. Je mi zima, nudli tahám v helmě po všech čertech. Prý bude hezky! Já tu snad umrznu! Kulky souhlasí.

Už Vám někdy proletěla nad hlavou stíhačka? Měl jsem pocit, jakoby za mnou skončil svět a bál jsem se podívat zpátky. Co kdyby to byla pravda.

Naštěstí Svitavy se usmívají a mají tam i sluníčko. Na chvilku se zastavím. Potřebuji narovnat kolena a trošku rozmrznout. Ještě kousek! Sakra, potřebuji čůrat!

Brno! (Kdysi, kdosi a kdesi napsal Brňo, místo Brno. A Brňo má budoucnost! Si myslím!

Na benzínce si zapínám navigaci. Taky máte nejraději informaci, že máte frčet na severovýchod, jihozápad ... He?

"Dobrý den, do centra se jede tam?"
"Ne, do centra se jede tam."
"Děkuji."

Žádné fotky z benzínek!

Zapínám modrý zub. Rozjedu se směrem tam. Navigace mlčí. "Po dvou stech metrech zahněte doprava." Jojo, tady ještě ne. "Zahněte doprava." Ku*va! Můžeš mi to říct dřív, než když jsem za půlkou křižovatky? Okej! Nikdy jsem Tě neměl rád a ty nemáš ráda mě, ale jestli nebudeme spolupracovat, tak si nainstaluji Waze!

Těsně před cílem křičím do helmy! "Já to našel! Já to našel! Po pravé ruce míjím starou boxovou zídku a za ní je staré depo Masarykova okruhu! Dýchá a bere mě na výlet svou historií.

TOTO JE MASARYKŮV OKRUH

Boxová zídka starého depa Masarykova okruhu.

Včera a dnes!

A. D. 1930 - 2020

Staré depo Masarykova okruhu dostalo novou tvář. Dostalo masku, která nedokáže zakrýt nehezký zbytek, který nemá s oslavou závodní historie nic společného. Jestliže zde odstartovala slavná historie automobilových a motocyklových závodů v Československou na Masarykové okruhu, tak to chce víc než jenom smutnou vzpomínku, na kterou někdo močí. Na druhou stranu! Mohli jsme si staré depo připomínat jen z dobových fotografií, které stálo na místech dnešního ... (doplň si).

Děkuji, že jsem tu mohl být!

Další cíl mé cesty je nedaleko. A dokonce se svezu i po krátkém úseku starého okruhu. Farinova zatáčka!

Tolik radosti a smutku na jednom místě. Devadesát let historie motoristického sportu. A dnes se zatajeným dechem sledujeme, zda bude seriál MotoGP i nadále hostit Brno. No a když už jsem tady ...

Stadion a tribuna C

Domů už se jen tak táhnu. Čeká nás dvě stě kilometrů. Když kolem nikdo není, tak se sem tam přistihnu, jak se do zatáčky snažím hrát na Rossiho. Ale jenom trošičku.

Díky moc!

A užijte si o víkendu naše Grand Prix. V obýváku, v helmě, v rukavicích, nebo úplně nahatý. :)

Tak vzhůru do nekonečna a nebo tam, kam si budeme přát!

Jura

Welcome to your world!

• Tady to bylo, kde jsem poprvé ji viděl

Patnáct let mi její jméno viselo na rtu. Patnáct let jsem si s ní chtěl potřást rukou. A čím víc jsem to odkládal, tím víc jsem se bál, že nebude taková, jakou jsem ji maloval. A teď se držíme za ruce. Prohlížím si ji

Vloženo: 13.08.2020
    Uskutečněno: 12.08.2020
  • Dobří holubi se vracejí na sever

Den po tomto výletu se u nás v domě stala nehoda, která si díky včasnému zásahu a obrovské náhodě, nevybrala svou daň na zdraví, či majetku. A víte kdo vydrží nejvíc? Hoši, pamatujte si, že nejvíc vydrží průměrný chcí

Vloženo: 29.07.2020
    Uskutečněno: 25.07.2020
  • Staré známé (mé milované) 1.

Ono není co objevovat. Všechno objevili ostatní a já se vlastně jenom vezu po zaprášených silničkách. Svízelné situace mám jenom tehdy, když potřebuji čůrat. Máte čas? Jestli ano, tak pojeďte se mnou. Pokusím se Vás v

Vloženo: 25.07.2020
    Uskutečněno: 19.07.2020