Triumph Street Triple (2012)

Vlastník MichalzHK
Vloženo 9.5.2020
Aktualizováno 9.5.2020

Mám rád všeobecně věci, které nejsou úplně běžné ... i tato motorka to splňuje :)

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum Tass (Chrudim I) - Vybral jsem si moto na jejich www, vybral peníze,vzal tranzita a vyrazil ... aniž bych musel složit zálohu a cokoliv podepsat, bylo mně moto půjčeno, ať si ho otestuji ... prodejce sídlí mezi Chrudimí a Sečí, kdo to tam zná, ví ... krásný "terén" na test tohoto typu moto ... s jednáním ze strany prodejce jsem maximálně spokojen!!!

První dojmy - Mám zánovní Kawu Vulcana 650, o které jsem si myslel, jak skvěle se neovládá ... ale to jsem se opravdu mýlil, Street je úplně o něčem jiném ... nedá se to snad ani popsat, kdo nezkusil, neví ... je o level úplně jinde.

Motorku bych doporučil pro - Pro nadšence, dobrodruhy ... pro někoho, kdo nechce splynout s davem.

Doplňky na motorce - Při koupi pouze instalováno USB na řidítkách, jinak vše origo.

Co se aut týče, mám rád velké motory, preferuji již delší dobu značku BMW ... koukal jsem tedy i po moto stejné značky ... GS je určitě skvělé moto, ale mně se nelíbí (zatím), tudíž jsem šel po K1200R, několik kousků jsem viděl naživo, zkusil, ale tak nějak mně připadalo, že je to sice kvalitně vyrobené a dostatečně výkonné moto, skvěle ovladatelné, ale tak trošku bez duše (asi se mnou nebude dost lidí souhlasit). Často jsem četl o 3-válcových moto, ale jako neznalec jsem je hned zavrhl, představil jsem si Fábii 1.2 HTP a ono "hovno to pojede", navíc vím, jak nespolehlivý to byl motor. Chvíli jsem koumal a četl různé recenze, zjistil jsem, že 3-válec na moto je super a tedy začal vybírat moto ... Triumph byla jasná volba, neokoukané, nevšední a kvalitně zpracované ... . Původně jsem koukal po litrech, ale ze 4 kusů se mně ani jeden úplně nelíbil ... např. 80tis.km se mně zdálo skoro dost, výfuky bez homologace také jistý budoucí problém, atd. Prodejci ojetých moto zmiňovali koronavir a aktuální problém s dovozem ... tudíž jsem polevil ze svých nároků a místo speed jsem začal hledat street tripla. Jednoho jsem našel, dovoz z DE, servisní knížka, 4x garančka v Mnichově ... vzhledově skoro jako nová, bílá perleť, origo krovka, fakt láska na první pohled. Zkusil jsem a hned odvezl ... mám ji necelý týden, najel jsem s ní skoro 500 km a fakt dobrý, 3-válec je dost návyková věc!!! Na mé projížďky okolo Pastvinské přehrady, Svratky a pod. je to ideální moto, krásně řeže zatáčky a i když rád jezdím rychle, zatím jsem ho ani nemusel vytočit k červenému poli. Vůbec nechápu tah motoru ... prakticky od nízkých otáček nahoru je lineární, takový malý zázrak, je to fakt mazec, i na šestku to od 60km/h tahá ... !!! Je to prakticky klasický naháč, tudíž komfortní cestování je do cca 120 km/h, pak to opravdu fouká. Za takto krátkou dobu poruchy žádné.

Wenny
Wenny napsal 12.05.20 v 09:01 10b.

Mam Speeda 2002...jsou to opravdu jiny motorky.?

zemakh
zemakh napsal 12.05.20 v 05:18 10b.

Pěkná mašina. V Hinckley tříválce umí

klahoun
klahoun napsal 11.05.20 v 18:07 10b.

street má oproti speedovi točivější motor a má moc rád otáčky... když ho budeš držet v 8tis a výš na táhlých zatáčkách budeš si chrochtat speed měl vyšší rychlost i tah ale ten rozdíl v rychlosti nebyl o moc větší a nebyl ani tak hravej a hbitej jako street... ani jedna ale není špatnej krok ať slouží

Trinnlee
Trinnlee napsal 09.05.20 v 08:25 10b.

Pekne...taky jsem podlehl kouzlu 3valce...taky jsem chtel speeda ale nakonec vyhrala yamaha..divim se ze ti to v tass chrudim pujcily bez zalohy...to cumim... street je krasnej a bila mu sluší...se treba nekde potkame na laudonu..