MZ ETZ 150 (1990)

Vlastník cheetos
Vloženo 28.4.2020
Aktualizováno 28.4.2020

Skvělá motorka z bývalé NDR. Na svou dobu velice vyspělá a moderní.

První dojmy - Motorka mě překvapila svou moderní konstrukcí, skvělými jízdními vlastnosti a komfortem jízdy

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro menší a drobnější jezdce. Motorkáře, kteří milují vůni dvoutaktu a mají vztah ke starým poctivým strojům

Přeskočil jsem Pionýra a hned začal na Simsonu, poté přišla MZ, která byla pro mě úžasným strojem na každodenní ježděni. Desingově je motorka povedené a i v dnešní době zaujme. Myslím si že ve východním Německu byli s výrobou motorek velice dobře a vyráběli dobré a konkurence schopné stroje. MZ je větší Simson a rovněž patřila do koncernu IFA. Překvapily mě jízdní vlastnosti, kdy je motorka velice hravá, skvěle drží stopu a při klopení do zatáček je příjemně stabilní. Rychlosti se ládují jedna radost. Převodovka je pětistupňová. Příjemný překvapením je i přední kotoučová brzda. Nevýhodou jsou dražší náhradní díly. Motor jede velice krásně a 9 Kw je dostačujících. Motor je dobře utlumen a díky gumovým silentblokum nepřenáší rázy do rámu při jízdě na nerovném povrchu. Jedná se o univerzální stroj který se dobře cítí na klasické silnici i na menší polní cestě. Sedlo je moc pohodlné a i spolujezdec má dost pohodlí. MZ hodnotím jako dobrý stroj. Jen je potřeba občas vychytat nějaké mouchy.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 02.05.20 v 23:54 10b.

pp377
pp377 napsal 29.04.20 v 20:28 10b.

Měl jsem ji před válkou. Moc prima svezení.

p.epanica
p.epanica napsal 29.04.20 v 14:19 10b.

...

novis79
novis79 napsal 28.04.20 v 14:23 10b.

Je to suprova masina, brácha mel kdysi etz 251, to je to stejne, dobre postavena a designove hodne povedena a nadcasova masina, urcite ma co nabidnout porad 150 i 250, ja mam roky mz baghiru sm, spickova masina, mz proste umela skvely motorky. Vzadu vidim cb300r, to je taky mazec, nadherna a lehka motorka, taky jsem na ni sedel. At se dari a emza dobre slouzi

Targus
Targus napsal 28.04.20 v 09:57 10b.

Zduř, chlope,
obyčejně hned všem vynadám, že se ty jejich samohyby k ničemu nehodí. Tady si ovšem musím dát pozor, abys mě nesejmul, až pojedu na svém máslostroji do werku.

Jo, máš to hezké, MZ byla trošku jiná liga, než křápy čs. produkce. Asi deset.
Ať se vrátíš domů vždycky celý i s motorkou.