BMW K 1600 GT (2011)

Vlastník StB
Vloženo 12.4.2020
Aktualizováno 21.9.2023

Vloženo: 03.11.2020, Uskutečněno: 03.11.2020, Zhlédnuto: 70x

Origo plexi mi na mém GT moc nevyhovovalo, hlavně kvůli hluku turbulencí a horšímu komfortu pro spolujezdkyni. Dlouho jsem sháněl info o jiném typu "okna" a zkušenosti ostatních majitelů, ale vcelku nic. Takže stejně jako ještě u RT jsem koupil za jakš-takš slušný peníz něco na pokusy.
Volba padla na zn. Puig koupené u XLMOTO za 2450,- Za týden to bylo doma a za dalších 5.min namontované a první dojmy? rozporuplné, Je to hodně velký a já skrze plexi koukám i ve stažené poloze - což nechci. No ale jízda je opravdu komfortní, v tomhle je to přesně ono. Turbulence minimální, nefouká na ramena a lze upalovat i s otevřenou přilbou (spolujezdkyně zatím netestována -ani na Coronu).
Co dál? I tady, stejně jako u RT vezmu metr, fixu, brusku... a předělám léta výzkumu firmy Puig k obrazu svému.
Letos už to asi nedám, ale postupně to tu budu aktualizovat.
Na fotkách je srovnání origo a Puig

Den druhý:
nevydržel jsem ani den a zařízl ho Tvar nyní připomíná původní BMW plexi, ale delší a lehce prohnuté nahoru. Je to lepší, ale možná to po testovací jízdě zakrátím ještě víc.
Foto postupu dole.
Na časté dotazy čím že jsem provedl řez? Přidávám obrázek:

Den čtvrtý:
konečně neprší a je krásných 10.st.- proběhla testovací jízda. Nic se zkracovat nebude, vidím pěkně i nad horní hranou. Dle očekávání se v dolní poloze zhoršil hluk větru, ale s hlavou to nijak netřepe, ramena stále v pohodě. Po přizvednutí už koukám skrze plexi, ale vše se uklidní.
Závěrem:
staré plégo bylo popraskané kolem otvorů pro šrouby a nové navíc i líp funguje. Určitě bude záležet na výšce jezdce, ale já jsem spokojen.
Howg

Piki (61) napsal 29.01.2023 v 22:33

Diky za inspiraci...

ppokora (1) napsal 30.05.2021 v 15:25

Ahoj Čím jsi to Plexi zkrátil?Koupil jsem to stejné a taky mi vadí koukat přes plexi.

• Filmová místa 2022

Pár filmových míst která jsem letos navštívil. Některé z filmů mám rád, jiné jsem navštívil pro jejich krásné lokace.

Vloženo: 28.11.2022
    Uskutečněno: 28.11.2022
  • cajky navíc na BMW K1600GT

Ano, nic z toho tam nebylo a ani být nemuselo, ale proč ne? Průběžně tuto inspiraci pro ostatní budu aktualizovat. Sedlo od firmy Rutan s gel.vložkami a řidičovo snížené: https://img.motofotky.cz/upload/images/forum/20

Vloženo: 28.02.2022
    Uskutečněno: 28.02.2022
  • Dolomity 2021

A je to tu znovu. Po roční přestávce jsem se se svou drahou polovičkou znovu vydal do kopců krásných Italských Dolomit. 22.8.2021 Čtvrtek - ráno vyjíždíme směr Slavonice, Linz, Salzburg do cíle dnešního dne penzionu

Typ: Dovolená
    Vloženo: 29.07.2021