Ducati Scrambler Full Throttle (2019)

Vlastník Virus883
Vloženo 29.3.2020
Aktualizováno 13.7.2022

Úžasně lehká a obratná motorka. Tohle plus skvělá jízdní pozice dělá z jízdy na okreskách a vykrajování zatáček čirou radost.

Motorka koupena od FIRMA:MOTO ITALIA (Praha 4-Krč) - Skvělý přístup, se vším mi vyšli vstříc.

První dojmy - Je to už moje sedmá motorka. Po přechodu z H-D jsem čekal, že si budu zvykat dlouho. Ale šlo to dost rychle, hned padla do ruky. Hned od prvních kilometrů jsem byl nadšený a mile překvapený.

Motorku bych doporučil pro - Tahle motorka je vhodná určitě pro ty, co si rádi užívají okresky a zatáčky. Plus ve městě je taky super. Doporučil bych jí i začátečníkům. Tohle je prostě skvělý stroj pro všechny.

Po téhle motorce jsem koukal a snil o ní už rok a půl. Ale prostě mě to k ní táhlo, i když byla naprostý rozdíl od všeho, co jsem zatím měl.
20.3.2020
Zatím najeto 730km a zkušenosti jen a jen dobré. Po každé jízdě mam na tváři úsměv, až se mi koutky vzadu na hlavě potkávají. Motorka je úzká a má skvěle široká řidítka. Plus i dost velký rejd, což je taky fajn. Motor je sice koncepcí starší dvouventil chlazený vzduchem, ale to se mi naopak líbí. Plus k téhle motorce to perfektně sedí. A je i znát, že Ducati vyrábí hlavně sportovní stroje. ;) Brzdy jsou od Bremba, ale moc se mi líbí, že nejsou kousavý a dají se skvěle dávkovat. Většinou stačí jeden prst na přední brzdě k zastavení. Je tady ABS a od ročníku 2019 i náklonové. Spíná se až opravdu, když jde to tuhého a jinak do toho nekecá, což mě baví.
Podvozek je občas trochu uskákaný, ale je to naladěné do sportovna a mě to nevadí. Jinak super.
Až najedu víc, přidám další zkušenosti.

28.8.2020
Pro zatím najeto 7.200 km. Se Scramblerem jsem spokojený stále víc a víc. Univerzální motorka na vše. Jezdím na něm do práce přes Prahu, po městě, v pohodě zvládá delší výlety i lehký terén. Za jeden víkend jsem dal 700km na Moravu a zpět a v pohodě.
Jízda ve dvou není ideální. Samozřejmě se dá, ale spíše kratší úseky. Na téhle motorce je spolujezdec sakra znát. Plus při výletu víc jak 200km už spolujezdec cítí značné nepohodlí. Ale vzít holku na kafe nebo oběd kus za Prahu jde. :)
Když chci přespat při výletu venku, sundám kryt sedla spolujezdce a pod síťku dám vše potřebné. Jde v pohodě chytit pod sedlo a na rám.
Musím pochválit i skvělý podvozek a pneu. V každé zatáčce motorka drží, jak když jede po kolejích. A to i na štěrku! Mokro taky není žádný problém.
Tahle motorka je zkrátka úžasná a hrozně mi pomohla zlepšit se v ježdění, které si opět užívám.

21.5.2021
Mám za sebou první servis ve 12tis km. Vše v pohodě, jen po zimně začal trochu téct olej z olej. filtru. V servisu řekli, že je to bohužel u Scramblerů normální. No, pár kapek, nic hrozného. Servis stál 11.600,-Kč - není to málo, ale u Ducati s tím člověk musí počítat. Celkově jsem své zkušenosti shrnul ve videu.

7/2022
Ač nerad, tak jsem Full Throttle prodal. Díky mojí výšce mi tady trpěli kyčle. Ale jinak mi motorka skvěle vyhovovala. Pořídil jsem tedy Ducati Scrambler Desert Sled. :)

LukySima
LukySima napsal 08.11.21 v 21:02 10b.

Za moto a YouTube kanal 10

Petr7474
Petr7474 napsal 29.08.20 v 22:11 10b.

Krásný stroj. A je super, že točíš i videa

Virus883
Virus883 napsal 15.08.20 v 13:19

Ahoj, díky. O 1100 jsem vůbec neuvažoval. Moc se mi ani nelíbí. Od začátku jsem měl jasno. Objem a výkon 800 mi akorát vyhovoval. A co jsem se bavil pak i s moto novináři, co znám - všichni se shodli na tom, že 1100 je zbytečně velká a těžká. Jsem naprosto spokojený.
Jestli tě zajímají další informace, můžeš juknout na moje video -

Jarda
Jarda napsal 15.08.20 v 07:42 10b.

Ahoj, krásná motorka. Taky se me hned líbila, kdyz ji představili. O 1100 jsi neuvažoval? Co rozhodlo pro tu menší ?

Doplň potom další informace.

Max66
Max66 napsal 30.03.20 v 14:58 10b.

Asi jsi ještě nikdy nedotknul v pravé zatáčce výfukovými svody? Napoprvé mně to strašně vyděsilo