KTM 1190 Adventure (2013)

Vlastník Trom
Vloženo 12.1.2020
Aktualizováno 15.4.2020

Advík je přesně to co jsem od moto čekal, je pohodlná, velká a když člověk chce tak i svižně jede.

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1) - Prodejce byl velmi ochotný a milý, vše nám ukázal a vysvětlil

BMW R 1150 GS Adventure: Motorky stály všechny vedle sebe a Baworák byl o dost širší a je to tip který udělá přesně to co chcete a je klidný a hodný. To byl hlavní důvod proč jsem ho vyřadil z výběru.
Triumph Tiger 1050: A Triumph mi na druhou stranu přišel malinký takže padla jasná volba.

První dojmy - Sedla mi hned jak jsem ji viděl a poprvé si na ni sedl. Byla přesně tak velká jak jde asi představoval, že by motorka pro mě měla být. Nemám na ní tak pokrčené nohy jako na Dukovi a delší cesta je na ní pohodlná a i zábavná.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil pro každého kdo chce pohodlně cestovat a při tom si užít i trochu zábavy.

Doplňky na motorce - originál vyhřívané hefty, držák navigace, spodní kryt motoru, spodní část padáků, plotna na přichycení kufru, kufr na dvě helmy od Marselus, s.r.o., turistické plexi, ochrana předního světlometu, elektricky nastavitelný podvozek, 4 motorové mapy

Od léta se mi v hlavě furt honila myšlenka, že pokud vyměním svého Duka 390 za jinou motorku tak to bude cestovní enduro a začal jsem se dívat jaký je vůbec výběr a za kolik se dá sehnat. První jsem zvažoval ( protože každý s kým jsem se o tom bavil tak mi říkal ať jdu jednoznačně do BMW) BMW GS, vzhledově se mi i líbilo jen se mi nezamlouval moc ten motor na ležato. Jelikož mám rád oranžovou barvu a s KTM jsem byl nadmíru spokojený tak jsem se začal ohlížet po Advíkách, ale 1290 byli furt dost drahé a skoro k nesehnání. Jednoho dne našel taťka na internetu inzerát na moji KTM Adventure 1190 v oranžové barvě, měla sice najeto 68 tisíc ale ve slušné výbavě i stavu. Tak jsem na inzerát odpověděl, že bych měl zájem a jestli by mi neposlali VIN k ověření zda je na ní vše jak se píše. Druhý den jsme jeli na služební cestu a při zpáteční cestě to byla jen 10 km zajížďka tak jsme se rozhodli, že se na ní pojedeme "jenom" podívat. Ale byla to zásadní chyba :D. Při příjezdu nás ohromil prostor a množství motorek které tam pán měl, všechny vypadali jako skoro nové ikdyž už měli cosi za sebou. Advík stál obklopený z jedné strany Sem a z druhé Triumphem a bylo jasno. Po prohlídnutí a odzkoušení bylo jasné, že Advík prostě půjde se mnou a za 3 dny jsem si ho vesele vezl domů.

Kupoval jsem ho na konci října a jezdil na něm co to jen šlo až do vánoc. Neustále mě překvapuje svými jízdními vlastnostmi a motorem. Stačí jen trochu zatáhnout a motorka vystřelí jak z praku. Podvozek je elektronicky nastavitelný a přijde mi, že funguje tak jak by měl, uvidíme po sezoně 2020.

Brukev
Brukev napsal 03.05.20 v 06:03 10b.

Jasných 10 bodu jak jinak . U jedné motorky jsi se dotazoval jak je to s laďákem... tak za mě hlásím že super ... . Koupil se 1190 s laďakem Arrow a když je venku tlumivka tak to připomíná zvuk Dakarskeho speciálu skříženeho s bouřkou... no a pak se tam vrátí tlumivka a dá se na pohodu cestovat s lehkým duněním ... proste to ladak chce

CRF1000
CRF1000 napsal 16.01.20 v 10:40 10b.

za věrnost značce

Kruciklaun
Kruciklaun napsal 15.01.20 v 13:15 10b.

I když fotky nejsou suprkvalitní, tak ten výraz v helmě je čitelný cyp GRATULACE k takovému stroji

_Wally_
_Wally_ napsal 14.01.20 v 10:02 10b.

Nádherná bestie ! Ať slouží co nejdéle bez nutnosti KTM servisu