Kawasaki ZR 7 (2003)

Vlastník Spitit
Vloženo 18.11.2019
Aktualizováno 3.6.2022

Parádní motorka s nižším a pohodlným sedlem, spolehlivým motorem a s hodně možnostmi na cestování.

Yamaha FZS 600 Fazer: Líbil se mi vzhled Fazera, posed, spolehlivost. Univerzální motorka na cestování ale také sportovnější jízdu. Bohužel jsem ho nekoupil kvůli vyšší ceně a málo inzerátu v mém okolí (žádný inzerát v okolí 150km)
Suzuki SV 650S: Rozhodl jsem se víc pro cestování takže jsem se nakonec rozhodl pro klidnější 4 válec s lepším posedem. Svčko má sportovnější posed takže to hrálo vetší roli. Dále také má slabší brzdy a nevýhoda při kupování motorky byla také o dost vyšší cena.

První dojmy - První dojmy? Parádní. Sedlo super, přešité takže i mekké, je celkem nízko takže jsem dosáhl krásně na zem. Motor za mě dobrý kultivovaný chod. Posed, řiditka vše mi padlo do ruky ;)

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych to komukoliv, jak začátečníkovi co chce cestovat tak i pokročilému jezdci co mu stačí 56kw.

Doplňky na motorce - Kufr SHAD 42L, budu přidávat zásuvku na 12V do kufru motorky a zásuvku na USB s voltmetrem na řidítka.

Jak jsem se poprvé posadil na motorku tak jsem nečekal že je tak nízká, motorka vzhledově působí dospěle, velká, dlouhá, široká a po posazení jsem měl obě nohy na zemi a ještě pokrčené, opravdu jsem to tak nečekal. Co se týče výkonu tak jsem přecházel ze 125 takže jsem čekal nějaký výkonový skok ale opravdu jsem nečekal až takový. Motorka s plným výkonem 56kw opravdu slušně táhne v jakýkoliv otáčkách.
S motorkou jsem najel zatím pár km takže nemůžu moc hodnotit, ještě čekám na snížení výkonu na 35kw aby splňovala skupinu A2.

Jízdní vlastnosti nedokážu moc hodnotit po pár km na celkem dost sjetých pneumatikách...

Motor krásně táhne v jakýkoliv otáčkách, krásně kultivovaný klidný chod.

Brzdy oproti 125ccm motorce 100 a 1. Ten rozdíl je neskutečný, vepředu dva kotouče společně se třmeny Tokico brzdí opravdu dobře.

Úložný prostor mi přijde dost velký, do kufru motorky se vejde vetší lékarnička, nářadí, nějaká hadra, zásuvka a plno dalších věcí. K motorce jsem dostal kufr SHAD 42 litrů takže další prostor navíc.

Na léto jsou v plánu Alpy takže pořádně vše otestuju a napíšu! Taková motorka je na cestování jak dělaná ;)