renocar_unor

Kawasaki Zephyr 1100 (1992)

Vlastník TomTahoe
Vloženo 28.10.2019
Aktualizováno 26.6.2022

První motorka ve svých 54 letech !!. Do teď jen skůtr, jezdím spíš na pohodu, nejsem závodník.

Motorka koupena od dovoz z DE, Mnichov

První dojmy - Obrovský respekt a obava zda jsem nepřepálil síly, ale od prvního okamžiku mě padla do ruky,

Motorku bych doporučil pro - Myslím že se jí nikdo nemusí bát, naopak se po prvních km zamiluje.

Je to můj vysněný model, ještě jsem chtěl sice rok počkat, ale najednou se objevila u prodejce.
První zkušenosti po 180km - stále mám velký respekt, musel jsem se vlastně znovu učit jezdit, ale již jsem se osmělil. Zephyr mě krásně padla do ruky a se svými 176 cm se na ní cítím naprosto famózně, dosáhnu na zem, posez je pohodlný, banda mezi nohama, což je pro mě novinka !! Krásně jde za plynem, akcelerace kdykoliv a spousty zatím nevyužité síly
Zatím jezdím bez předního plexi a s otevřenou helmou, pěkně mě to drží na 70km/h. Uvidím časem zda to tak zůstane.

Ještě nedokážu posoudit technické parametry, nemám to s čím porovnat, nikdy jsem motorku neměl. Jen skutr Piagio X9 250 a to je opravdu jiná liga,
Trochu jsem se obával velkého obsahu, ale to je naprosto v pohodě.

Lépe se mě jelo zatím spíš po venkově, okresky a tak. Zkoušel jsem i město, tam to zatím není ono, přeci jenom stálé řazení a zastavování na semaforech...
Těším se na výlety někam do hor, na delší trasy po lepších silnicích, ale to asi až na jaře, pak uvidím jaké to je po delší cestě. Možná ji pak vezmu sebou i na dovolenou k moři.

Servis proběhl zatím jen základní - olej, tlumiče, destičky, pneu

3.9.2020
Tak skoro po roce musím korigovat svoje prvotní nadšení. Prostě jsme si na sebe nezvykly. Zephyr je opravdu silná a výkonná moto, která chce pořádně jet a já ji tu možnost nedávám. Další důvod, který mě k prodeji vede, je ten věčný boj s větrem - to co právě každý na naháči obdivuje, je u mě spíš na obtíž. Bohužel. Asi tedy půjdu do nějákého silničního endura s ochraným plexi pro jezdce.

10.10.2020
Skutečně prodaná, bude sloužit lépe někomu jinému. Ale zkusil jsem to !!

vwlasta
vwlasta napsal 29.03.21 v 22:02

Ahoj, moc pěkná, pokud budeš prodávat měl bych zájem, děkuji za zprávu. Vlasta S.

Dolin
Dolin napsal 07.11.19 v 09:43

Paráda!!!

Čadil
Čadil napsal 02.11.19 v 17:53 10b.

parádní kus

SPIJKER
SPIJKER napsal 31.10.19 v 23:03 10b.

Nadhera, po tyhle jsem, krom mnoha jinych...slintal uz pred dvaceti lety...nadhera a obcas jsou za dobre a v krasnym stavu... Pro me uz prilis rizikova a draha na provoz..pac bych to trapil a muselo by se do toho pak hrabat a vsecko je zpuchrely po letecha tim na vymenu a bude to spis mekky nez sportovni..a jak bych to trapil..ona by to tezce nesla...tak radej ne... Ale je nadherna i kdyz jen stoji..
Uzivej... Ty budes na to spravnej typek..mas vek...zkusenosti mene, rikam s naprostym respektem...diky tomu pro Tebe muze zustat zajimava vecne..a neomrzi se Ti...me by chybely sportovni atributy..ale Ty k ni budes mozna nejakou delsi dobu vzhlizet a to je dobrej zaklad pro kvalitni dlouhodobej vztah.
Uzivej a at dela jen radost..krasna vec

Zelinář
Zelinář napsal 29.10.19 v 20:48 10b.

Fakt pekna.