renocar_unor

Kawasaki Zephyr 1100 (1994)

Vlastník MarekHajny
Vloženo 20.3.2019
Aktualizováno 18.4.2019

Splnění jednoho snu. Vždy jsem si říkal, že bych nějakou takovou motorku chtěl mít jednou v garáži, a to jednou přišlo

Yamaha XJR 1300: Nebyla pěkná karburátorová verze za dobré peníze.
Kawasaki ZR 7: Pěkná motorka, trochu moc moderní na mě a zátahem mi nepřišla o tolik lepší než ER-5.
BMW R 1100 S: Zajímavá motorka s charakterním motorem a super podvozkem. Ale bylo to něco trochu jiného, než jsem hledal, a design mě neoslovoval tolik jako staré 4válcové naháče.

První dojmy - Nádherný retro naháč, který chytne za srdce. Na místě těžká motorka působící poctivým a bytelným dojmem (aby ne, když váží s náplněmi 250 kg). Její váha se ale ztratí hned po rozjezdu. Charakterní motor, na který je radost se podívat s leštěnými víky, který nabízí zátah v jakýchkoliv otáčkách a jakékoliv zařazené rychlosti. Ta motorka mě prostě baví!

Motorku bych doporučil pro - Pro motorkáře, který hledá klasickou motorku na brouzdání krajinou s mohutným zátahem ve všech otáčkách.

Doplňky na motorce - Žádné, motorku budu chtít nechat v co nejvíc originálním stavu s minimem doplňků. Uvažuji zatím o mřížce chladiče a držáku značky s logem Kawasaki.

Už delší dobu jsem pokukoval po klasických naháčích 90. let. Chtěl jsem motorku, která by výhledově nahradila mou ER-5, která mi začala být malá. osobní zadání byl pořádný vzducháč, dva kotouče vpředu a dva laufy vzadu

Brouzdal jsem a hledal primárně Zephyry 750 s drátěnými koly. Jak šel čas a Zephyrů bylo k mání minimum, objevil jsem Zephyr 1100 a ta motorka mi učarovala. Nádherná retromotorka, kde se motor skoro nevejde do rámu. To je něco, co bych chtěl, řekl jsem si.

Tak jsem dál hledal Zephyry "jedenáctistovky". Protože jich ale u nás mnoho k mání není a do Německa či jinam se mi nechtělo, díval jsem se i po jiných. Zkusil jsem i ZR-7, která pocitově nejela o tolik lépe než ER-5, a tak jsem dál hledal naháče nad litr. Zephyrů nepřibývalo, tak jsem se díval po XJRkách a na jednu se byl i podívat. Nebyl jsem úplně přesvědčený, tak jsem pokukoval dál. Pak se naskytla pěkná BMW R 1100 S, super motorka vlastnostma a nedoceněná svou hodnotou, ale vzhled mě popravdě moc neuchvacoval.

A pak se naskytl zelený Zephyr 1100, jen na druhém konci republiky.

Nebudu to protahovat, slovo dalo slovo a jeden víkendový den jsme si nový přírůstek do garáže přivezli

Více informací budu doplňovat postupně.

TomTahoe
TomTahoe napsal 30.10.19 v 21:08 10b.

Lépe bych to nenapsal.. naprostý souhlas s popisem, .vidím že ji máš taky od letoška.

Marian16
Marian16 napsal 20.06.19 v 16:13 10b.

AVE ZEPHYR!

PJDH
PJDH napsal 28.03.19 v 10:26 10b.

Moc pěkná.

O.N.E.
O.N.E. napsal 27.03.19 v 20:05 10b.

Super

Mac73
Mac73 napsal 27.03.19 v 08:08 10b.

Paradni fesanda