Kawasaki ZR 7 (2001)

Vlastník fox91
Vloženo 19.9.2019
Aktualizováno 19.9.2019

Jednoduchá moto s pěkným designem

Kawasaki Zephyr 750: žádná v době koupě nebyla v nabídce, navíc ZR 7-S se mi líbila víc a motor je stejný

První dojmy - Oproti mé předchozí moto ( Yamaha TDM 850 3VD), jde o takový klidný japonský šicí stroj bez vibrací s dostatečným zátahem ve vyšších otáčkách.

Motorku bych doporučil pro - Na nováčky může působit trochu těžce, což je jediná výtka této moto, ale vše kompenzuje přívětivý motor. Zkušení jezdci ocení předvídatelné chování moto a jeho klidnou povah, kterou s dostatečným výkonem ve vysokých otáčkách promění ve sportovní jízdu, kterou si náležitě užije.

Doplňky na motorce - Pro možnost nasadit látkové brašny, byly odmontovány zadní blinkry a instalováno nové LED zadní světlo s integrovanými blinkry. NA STK se to moc nelíbilo

Tento stroj byl vybrán z důvodu jednoduchého čtyřválcového vzduchem chlazeného motoru, který má jak zátah pro sportovnější jízdu, tak nováčka nevyděsí a sem tam nějakou tu chybu odpustí. Jak jsem říkal byla to první moto mé ženy, která se na ní v pohodě doučila řídit i díky kurzu bezpečně na motorce. Při čekání potomka jsem tuto moto zdědil já.
Na moto se dá v klidu cestovat jak na dálku v jednom (cesta po alpách), tak jízda ve dvou není na překážku a je pohodlná. Motor má dostatečný výkon a spotřeba se pohybuje kolem 5-ti litrů, což nám dává akční rádius něco přes 350 km. Také kovová nádrž je výhoda pro magnetický tankvak.
Podvozek na silnici stíhá a ani ve dvou nejde na dorazy a přitom mi nepřipadal tvrdý.Pro mne byl nastaven velmi dobře.