Yamaha XTZ 660 Tenere (2014)

Vlastník Sajmonek666
Vloženo 31.8.2019
Aktualizováno 14.11.2021

Moje nová motorka Teka, po nějaké době zase prostřednictví jí se vracím do světa dospělých strojů. Strojů, které nejsou rozmazlené primadony, ale zvládnou fungovat i v nepříznivých podmínkách.

Motorka koupena od Pejticzek (Dačice III)

První dojmy - První dojmy? Kráska, co se neokouká. Stroj, který se může někomu líbit a jiného svým vzezřením zase odradí. Takové kladivo na čarodějnice, krásný zvuk jednoválcového motoru, s příjemným posedem pro řidiče. Stroj vyzývá svého řidiče k projížďkám a objevování. Už teď se těším na společné objevování.

Doplňky na motorce - Hlavní stojan, padací rámy, kufry, blastery, motokrosový blatník přední

Vybral jsem si jej pro jeho vzhled, ale i technické parametry. Jednoduchost konstrukce a hlavně jeho spolehlivost. Příznivá je i cena náhradních dílů, tak uvidíme, co nám společné kilometry přinesou.

První kilometry máme za sebou. Řidič si musí zvyknout na výšku stroje a samozřejmě i jeho váhu. To je asi to nejpodstatnější. Poladit tvrdost přední vidlice odpovídající jeho potřebám, ale pokud se přes toto přenesete máte tu dle mého parťáka do nepohody. Během prvního týdne jsme společně zvládli přes 1300 kilometrů a dá se říct, že kilometry naskakují tak nějak sami. Už ted se těším na další delší cesty, které si tento stroj určitě zaslouží.

Sajmonek666 napsal 02.09.19 v 10:37

Díky moc, myslím, že se Petr zmiňoval při koupi té mojí i o té tvé krásce. Moc pěkná. To jsi si musel užít hodně zábavy při její stavbě

BalšaM
BalšaM napsal 02.09.19 v 10:28

Gratuluji ke koupi KLADIVA NA CARODEJNICE, jak píšeš v popisu. Také mám Tenerku, taky má jméno Terka
Věř, že k toulání krajinou, a objevování cest i necest je tento stroj přímo stvořený

Ať slouží..

Sajmonek666 napsal 02.09.19 v 09:28

Viď, že ano Slavku byly tam chvíli poté co jsem ji koupil. Teď už má Terka jen ten teréní a je to super.

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 02.09.19 v 09:17 10b.

Ty 2 predni blatniky jsou zajimavy

Sajmonek666 napsal 01.09.19 v 06:06

Myslím, že ano. Mám rád jednoduchost a tady u toho stroje tomu tak je. Vždy jsem chtěl velké enduro a tímhle strojem jsem si to přání splnil. Přes zimu se jí koukneme na zoubek aby byla na příští sezonu připravena v plné síle.