Jawa 350/634 (1981)

Vlastník yjedli
Vloženo 28.8.2019
Aktualizováno 12.1.2020

Vloženo: 24.04.2020, Uskutečněno: 17.04.2020, Zhlédnuto: 14x

Takže po zimě jsem opět zprovoznil JAWKU, nalil jsem olej do benzínu v nádrži, nabil baterku a bylo. Překvapilo mě, že chytla na druhé prošlápnutí, to jsem od JAWKY nečekal...
Hned jsem se pustil do výměny nakoupených dílů, prvně přišel na řadu tachec, ale stále nefungoval. Nakonec jsme sundali víko motoru a spojku. Pastorek byl nějak špatně bloknutý, asi se to celé protáčelo. Dali jsme to správné polohy a vypadá to, že zatím ok, ale pro jistotu jsem pořídil další náhradní 12z pastorek náhonu tacho. Každopádně na novém tachu se nepřičítají km, tak jsem opět vrátil původní. Výměna manžet předních vidlic je chuťovka, ale nakonec to šlo. A další maličkosti, jako nové silentbločky sedadla, zadního blatníku, šrouby na nádrž, šrouby na víka motoru.
No a rovnou jsem si objednal další díly, které asi již bude třeba brzy vyměnit, jako brzdové obložení přední brzdy, zadní duše (původní z roku asi 1981 už nevypadá moc OK), náhon tacho + gufero apod.
Takže se aspoň nebudu nudit, ještě na mě čekají ráfky a špice, ale to až se budu opravdu hodně nudit.

JAWKA není jen o ježdění, ale hlavně o té správné údržbě a péči.

• Pořádný obutí na novou sezónu!

Po mé první letošní zběsilé jízdě do vedlejší vesnice po zadním ráfku (prázdná guma), dofoukání na předepsaný tlak a další den byla pro změnu na ráfku přední guma jsem se rozhodnul, že už je asi na čase vyměnit původní Č

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 16.04.2021
    Uskutečněno: 16.04.2021
  • Servis hotovo

Takže základní servis už je hotov, vše funguje, vše přetěsněno, motorka jede, brzdí, svítí, troubí a spojka neklouže...ikdyž dnes se mi zdálo, že ukazatel rychlosti ukazoval chvilku jen 40 kmh a jel jsem určitě mnohem ry

Typ: Údržba
    Vloženo: 29.09.2019
    Uskutečněno: 29.09.2019
  • STK opakovaná

Dneska jsem prošel bez větších problémů opakovanou STK...no bez větších problémů...:-) Cca 5 km před stanicí STK Třinda přestávala táhnout...až v podstatě dojela, naštěstí jel semnou můj zkušený mechanik na JAWĚ 638 j

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 07.09.2019