Yamaha XVS 650 DragStar (1997)

Vlastník YDS
Vloženo 21.7.2019
Aktualizováno 4.4.2020

Spolehlivý, pohodový cruiser, který mě nikde nenechal.

Yamaha XV 535 Virago: levnější alternativa, která se mi prostě tolik nezamlouvala vzhledově

První dojmy - Vzhledem k tomu, že jde o mou první motorku, tak nemám jak být objektivní. Každopádně plně naplnila očekávání. Při koupi na ní byly metrovky řídítka a předkopy, takže pozice nic moc, ale s novými řídítky sedla přesně (175 cm 75kg). Bohužel jsem musel sundat i předkopy kvůli padacímu rámu. Nedalo mi to a nakonec jsem ji nechal dát do černého laku (původně oranžová).

Tři roky brigád při studiu na HD Breakout nestačí, takže volba byla jasná
Jako prví motorka mi rozhodně výkonově stačí a ještě dlouho bude - stále se mám co učit. I plně naložená nemá problém dokonce ani s předjížděním cyklistů v kopci Prostě není to trhač asfaltu, ale na pohodovou jízdu má dostatečný výkon - s bagáží jsem neměl sebemenší problémy ve Švýcarských Alpách a Dolomitech.
Při koupi už měla laďáky, takže krásný zvuk. Origo výfuky jsou dobrá věc na delší cesty mimo ČR. Spotřebu s origo výfuky mám v průměru 4,3 - 5l na 100 a s laďáky je to o necelý litr víc.. podle stylu jízdy, naložení atd.
Zadní blinkry jsou napasované v plastovém držáku značky, což udělalo podstatně víc místa na cestovní kufry o objemu 22l.
Základní servis není náročný a na větší zásahy mám výborného servis. technika.
Poruchy nenastaly, pokud do nich nepočítám prasklou špici zadního výpletu (vyřešeno přes šroubárnu Marek - Hvězdonice) a nutnou výměnu pružin v přední vidlici, protože od koupi byla jedna prasklá, navíc tam byly pružiny kdoví z čeho?!
300km denně je pro mě, respektive mé pozadí, ještě příjemných... 500 už nic moc

JardaBar
JardaBar napsal 19.09.19 v 12:29

Vypadá moc dobře!!

YDS
YDS napsal 22.07.19 v 12:04

Je to tak, oranžová byl kupní stav

NETOPÝR-67
NETOPÝR-67 napsal 21.07.19 v 16:37 10b.

hezký kousek, pouze jsem zmaten z těch barev ..
Predpokladam že byla oranž a teď je černá .
Tak hodně šťastných kilometrů a pohodu v sedle chlape .

žižala.
žižala. napsal 21.07.19 v 15:11 10b.

Supr kousek.

Čadil
Čadil napsal 21.07.19 v 11:48 10b.