Po již už uskutečnělé zahraniční cestě na větším motocyklu, jsem zatoužil zase po vlastech Českých. Vzal jsem si moji malou CRF 250L a vyrazil vstříc dobrodružstvím.
Nejprve projet Prahou a potom směr Český Kras .No, nádhera. Rád objevuji nová a zapadlá místa. Takže návštěva starého židovského hřbitova v Mořině, potom vyhlídka na lom Velká Amerika, hledání a nakonec uspěšně nalezena zřícenina kaple sv.Vojtěcha v Bubovicích .Návštěva kostela ve sv.Janu pod. Skalou a popojel jsem do Tetína .Nádherná vyhlídka na Berounku a zbytek starého hrádku .Fakt paráda!!!
Vydal jsem se dál a podíval se na hrad Žebrák a jen nedaleko je hrad Točník, ten už jsem nedal ,únava začala pracovat. Ještě jsem se zastavil v obci Březina, tam je krásné přírodní koupaliště a nad ním pěkný hrádek Sion. Dal jsem koupačku.. Vydal jsem se dále směrem na Rokycany.
Tam jsem zakempoval v kempu Zelený Habr .Vybral jsem si na stanování pěkné místo u rybníka, ale...Večer paní z kempu povídá, chodí tady lišky ,zavřete si stany, můžou vám něco vzít. No a večer najednou šramocení u stanu. Otevřu stan a asi1,5m naproti mě na mě čumí liška .Jenže další vpravo a jedna vlevo, zkrátka smečka .A vůbec se nebály. Zkrátím to, celá noc byla pro mě odhánění lišek od stanu. Dokonce i klacek, kterým jsem se je snažil odehnat chňapla a tahala se se mnou o něj. Naštěstí se svítáním zmizely .Já ráno úplně hotovej ,nevyspalej, ale zážitek byl Ráno jsem pokračoval přes Rokycany směr Šumava,okreskami dle navigace. V obci Velhartice jsem se šel podívat na hrad a je opravdu nádherný, nelituji. A potom začalo pršet a tak jsem z celé Šumavy moc pěkného neviděl .Pár zastávek ale bylo, Železná Ruda, kaplička, fotka na vršku kopce a pěknými zatáčkami až do Nýrska. To už déšť polevil a já si frčel směr Domažlice ,Tachov po okreskách co nejblíže u státní hranice, veliká paráda Zakempoval jsem v Jesenici u Chebu v kempu Belvi. Doporučuji. Tentokrát už spaní bez lišek
A ráno směr Cheb, Bismarkova rozhledna, Aš další Bismarkova rozhledna ,podhradí hrad Neuberg a náhodně objevený hrad Seeberg .Nakonec se opět zhoršilo počasí, tak jsem to dal přes hranici a Německem směřoval přes Klingenthal zase do naší země České, konkrétně do Kraslic a pokračoval jsem okreskami na Přebuz, Nejdek a nakonec přes Karlovy Vary a Prahu domů. Bylo to krásných 890 km za 3 dny.
CRF mě opět utvrdila, že jsem si koupil motorku která mně sedí.
Ted mám najeto něco okolo 21 500km.Jen jsem měnil 2 zadní pneu a pravidelně olej + filtr běžná údržba. Spotřeba okolo 3l je taky příjemná. Je to zkrátka taková tulácká motorka!!!
-
Mořina židovský hřbitov
-
Lom Velká Amerika
-
Lom Veliká Amerika
-
Kaple sv.Vojtěcha Bubovice
-
Sv.Jan pod Skalou
-
Vyhlídka Tetín
-
Vyhlídka Tetín
-
Hrad Žebrák
-
Březina koupaliště+Sion
-
Kemp Zelený Habr-Lišky
-
Před Velharticemi
-
Velhartice
-
Železná Ruda
-
Železná Ruda
-
U Domažlic
-
U Domažlic
-
Před Přimdou
-
Rozhledna Cheb
-
Hrad Seeberg
-
Rozhledna Aš
Paráda, mám to podobné. Honda CRF250 je boží stroj na courání cestou necestou. Začátkem června jsem na CRF strávil 4 fantastické dny se spaním vždy nadivoko v západních Čechách. Až bude chvíle hodím to do deníku.
Hezky pěkně ty
fakt krása ty fotky! . Brawo.
Pěkný výlet a fotky.