Honda FT 500 (1981)

Vlastník
Vloženo 11.5.2019
Aktualizováno 27.3.2021

Motorka do 25tisíc,čtyrtakt a s papírama...Za ty peníze naprosto super.Byla úplně originál až na výfuk.Trošku zašlá,ale velmi dobrej základ pro naše potřeby.

První dojmy - Když to naskočí,tak to jede dobře

Doplňky na motorce - blikače a startér.Navrhoval jsem i nakopávačku,ale nevešla se do rozpočtu

Kámoš sháněl něco levnýho na ježdění kolem komína,no a druhej kámoš prodával FTčko.Tak jsem jim to domluvil.

Bylo úplně sériový a v docela zachovalém stavu,což je pro nás dost škoda.Na druhou stranu jsme nic neničily a vše jen demontovaly.
Bude to scrambler,páč novej majitel prej vždycky chtěl motorku na špuntech.

Od začátku to měla být levná přestavba na ježdění kolem komína,bez vážnějších zásahů do konstrukce.Jak to tak bývá,nakonec se ta podsedlovka stejně trošku pořezala a přestavba zradikalizovala.Některé díly se upravovali podle nakoupených čínských polotovarů které jsme zakoupily jelikož nás zajímala kvalita v porovnání s cenou
Tak že jako vždycky,nejprve rozborka,vytřídění dílů na použitelné,prodejné a popelnice.Motor šel ven z rámu kvůli přetěsnění a opravě převodu startéru.
Přední vidlice se komplet zrepasovaly a nastrčily se harmonyky.
Uřízla se podsedlovka a navařilo se nové zakončení.Nádrž ze Suzuki GN250.Sedlo od číňanu.Kola přezutý na produkty Heidenau.Rozborka a repas přední brzdy.

Trošku se to pohlo.Motor zpět v rámu.Nakonec se podařilo sehnat potřebné kolečko startéru až za velikou louží.Futra se vysostružily doma z nějakých polotovarů.No a snad to bude i startovat.Když už jsem se v tom šťoural tak se zrepasoval i startér.
Podsedlovka převařená,obroušená a nalakovaná.Zadní blatník asi za 200kč na burze-prý Benelli-značně odlehčenej a přelakovanej.Když se to všechno tak pěkně lesklo,tak musela ven i kyvka-obrousit nastříkat,promazat zamontovat.Zadní světlo od ťongů,držák blikačů domatvorba.

Ještě někam namotám a schovám elektriku,koupíme kohout do nádrže,vymyslím přední úchyt nádrže ,držák spínačky a budíku a asi vyrazíme do ulic.
Přední blatník prý zatím nebude-typuju do první jízdy v dešti...

První jízda po dešti a ve výrobě je držák předního blatníku,blatník jsem našel v regálu.Některé detaily se budou dolaďovat podle toho jak se osvědčí při jízdě.Už nám to ale jezdí a je s tím sranda...

Pedro_Gonzales
Pedro_Gonzales napsal 03.03.20 v 12:12 10b.

Nazdar, pěkný stroj , nezbyl vám z přestavby pravý boční plast ? Sháním.

Díky

Petta
Petta napsal 11.11.19 v 07:31 10b.

Paradicka..

p.epanica
p.epanica napsal 11.05.19 v 18:39 10b.

...