Jawa 250/559 panelka (1964)

Vlastník MilanMe
Vloženo 10.5.2019
Aktualizováno 11.5.2019

Další Jawička, která už několik let čekala na renovaci.

První dojmy - Obyčená, klasická Jawa, kterých ještě před několika lety bylo okolo dost a na kterých většina z nás začínala. Moc jiného jsme si také obyvkle dovolit nemohli a mnohdy je i nepatřičně upravovali.

Motorku bych doporučil pro - Samozřejmě pro fandy značky a pro milovníky starých strojů.

Doplňky na motorce - Jedině neoriginální zrcátko.

Dnes už se podobné stroje snažím zachraňovat a navracet jim původní krásu a přítažlivost. Tuto jsem před několika lety rozebral a čekala na svou chvíli. Začátkem roku 2018 jsem ji konečně opět oživil. Snažil jsem se za tu dobu poshánět co bnejvíce originálních dílů. Některé úloženky jsem měl naštěstí ještě doma. Pneumatiky samozřejmě dobové, nepoužité Barum. Vúpustný kohout jsem měl doma původní nepoužitý, sklíčko zadního světla jsem nejprve použil repliku a až později jsem sehnal nepoužitý originál. Potah sedla je dosud původní a zachovalý. Jsem rád i za původní technický průkaz a původní, malou SPZ. Původní barva byla červená, zvolil jsem černou, která se u panelek také používala. Bohužel to není automatic, jen jsem využil víko a hřídel, ketré jsem měl doma.

kzezula
kzezula napsal 25.08.19 v 17:41 10b.

Hodně povedená :) ať slouží!

cmiral
cmiral napsal 17.05.19 v 14:44 10b.

pěkná práce, udělal jsem si stejného "automatika" v červené (torzo motoru se válelo v blatě na burze pochopitelně bez spojky ale s kulatou hlavou ). Vidím sytič , zalakované konce madel a jiné detaily a hlavně nezprasený povrch motoru zbytečným leštěním .

deivik
deivik napsal 15.05.19 v 23:03 10b.

krasavec

dekel
dekel napsal 13.05.19 v 06:52 10b.

krásna

jiřus69
jiřus69 napsal 12.05.19 v 20:41 10b.

Oceňuji kolik práce si do toho vložil Povedlo se ti to