Suzuki XF 650 Freewind (2000)

Vlastník Muzzy2
Vloženo 11.3.2019
Aktualizováno 12.3.2019

"Lehké svižné endurko" - přesně to, kam chci přeskočit z Jawy. V podstatě žádná zásadní změna, kromě vyšší brodivosti a pár koní v motoru navíc.

Honda XL 650V Transalp: Vyšší cena, vyšší hmotnost
Kawasaki KLE 500: Už ani nevím...

První dojmy - Fůha, ta je velká. :) A jak se mi bude jezdit s jednoválcem? Nenakope mi to zadek? Ale kdeže... Krásně si bublá. Špatný kvalt sice umí dát najevo, ale žádné vyhazování ze sedla. Prostě taková rozverná kobylka. :)

Motorku bych doporučil pro - Všem, kdo si chtějí užít pár koní navíc oproti Jawě a nebojí se sjet ze silnice. :)

Doplňky na motorce - Turistické plexi, Maxi kufr na zadku

Moje věrná Jawa 350/639 mě už dovezla na všelijaká místa a asi bych ani jinou motorku nepotřeboval. Cestovních 100 km/h je dostačující, na polní cestu se také nebojí a když upadne, tak jí zvednu jednou rukou.
Jenže co když je cíl mojí cesty trochu dál? Co když potřebuju jet delší dobu 130 km/h? A když budu chtít zadrápnout vzorek do tvrdšího terénu? Jistě, dá to, ale brzy jí budu tímhle cestováním strojit pohřeb...

Tak přišel čas porozhlédnout se po něčem, co je víc do terénu. Měsíce pročítání recenzí, procházení fór, sbírání zkušeností... Nakonec zvítězila nejzvrácenější metoda: zadat do Googlu "cestovní enduro", přepnout na obrázky a vybírat očima. A vyhrál to Freewind.

Zatím jsem na něm najel 80 km v poměrně větrném počasí, takže stabilitu těžko posuzovat. Ale zajel jsem si mimo asfalt a i na totálně podmáčené louce jsem nepozoroval jediný problém. Pravda, obuté Mitasky E09 tomu dost napomohly. :)

Teď ho čeká předsezónní servis a nové obutí (Mitas E07), pak hurá na cesty. Je to trochu nezvyk, plánovat ostré výjezdy v půlce března, ale počasí už je holt takové. Za chvíli už nebude čas ani na zimní údržbu, protože se bude dát jezdit celoročně...

Milan1963
Milan1963 napsal 13.03.19 v 10:28 10b.

I já přešel z Jawy 350 na jednoválec, jen zase Jawu a to 650...Freewind je pěkný, tak přeju radost za řídítky.

Revmatik
Revmatik napsal 11.03.19 v 22:20 9b.

Taky jsem vyrostl na jawě 350 a pak hurá do všeho na dvou kolech bez omezení,dnes už mi obsah 650 stačí,ale před pár lety mi to bylo málo,možná že časem půjdeš taky do něčeho silnějšího? Každopádně přeju hodně parádních výletů,málo blbců za volantem a malé náklady na údržbu.Motorka je pěkná.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 11.03.19 v 20:50 10b.

Peter26
Peter26 napsal 11.03.19 v 19:18 10b.

Tiež som rozmýšľal nad touto mašinkou prečítal som kadečo a nenašiel som na ňu " krivého slova " ako sa tu u nás hovorí . Prajem veľa šťastných a bezporuchových kilometrov

zeke11
zeke11 napsal 11.03.19 v 18:58 10b.

Moc pěkná...