Yamaha XV 1900 Raider (2008)

Vlastník Pepa004
Vloženo 28.2.2019
Aktualizováno 9.3.2019

Vloženo: 20.09.2021, Uskutečněno: 18.09.2021, Stav tachometru: 35655 km, Zhlédnuto: 28x

Pomalu nám končí léto a hlásí se podzim, hlavně ranními teplotami. Tak je přímo nutností využít každou volnou chvilku a příznivého počasí k uspokojení motorkářské duše a srdíčka.
Tuto sobotu 18.9. se tak stalo v pevnostním městě Josefov a to již po patnácté. Sraz před kostelem, nesoucí jasný odkaz na císaře Josefa II. , byl naplánován na 10:45 Přijeli jsme sice jako druzí, respektive druhý, třetí a čtvrtý , ale prostor silnice před kostelem se rychle zaplňoval. Přijížděli ošlehaní veteráni silnic na svých korábech, ale i úplní začátečníci na strojích o objemu panáku. Každý jednou začíná a posichrovat si konec sezóny se vždycky hodí ať už se jezdí na čemkoliv. Mše začala v jedenáct hodit a byla jako vždy perfektní . Nejsem nikterak ortodoxní křesťan co by vymetal kdejaký kostel , ale tady v Josefově je to takový nějaký jiný, motorkářský. Po mši pan farář požehnal všem stojům , které se sjely a každý obdržel pamětní samolepku. Co mi trošičku chybí je společná vyjížďka. Chápu ale, že starosti s tím jsou značné , především na organizaci při jízdě v koloně.
S kamarády Laděm a Pompem jsme dostali jiný nápad, podívat se do muzea historických motocyklů a vůbec věcí pohybujících se na silnicích v průřezu snad celého století. Motomuzeum v Borku byl jasný cíl. Za lidovou cenu vstupného se nám otevřelo doslova království motorismu. Včetně příslušenství, výbavy a doplňků. Příjemné prostředí kde na vás dýchne atmosféra let dávno minulých. Za mě i kamarády, určitě palec nahoru. Na cestě k domovu jsme zastavili na kafčo , ještě trochu splkli a nakonec se rozloučili s Pompem, jenž obývá severské hory našeho státu a mi se naopak rozjeli do již podzimně malované vysočiny. Další luxusně strávená sobota, najeto slabých 500 Km, takových kdyby bylo víc vůbec bych se nezlobil.
Tak příště zase na akci Josefov XVI. v roce 2022

PS: Kdo by měl zájem .. Motomuzeum Borek pod Troskami
www.motomuzeumborek.cz
Všechny fotky : https://motorkari.cz/a/sfq

Pupi04 (41) napsal 20.09.2021 v 18:12

Pompo78 (68) napsal 20.09.2021 v 17:24

Opět velice zábavné čtení. Super

• Žehnání motocyklů na Pstruží

Je tu první květen, svátek práce :-D , je třeba to oslavit a jak jinak než prací, v našem případě jízdou a účastí na tradičním setkání motocyklů na Pstruží. Třináctý ročník, pořádaný Beskydským veterán klubem přilákal

Vloženo: 08.05.2024
    Uskutečněno: 01.05.2024
  • Orebikers - zahájení sezóny 2024

Tak tu máme léto, nezvykle už na jaře :-D Což se akorát hodí pro pořádání tradičního otevírání sezóny s Orebikers v Třebechovicích pod Orebem. Dokonalé zázemí v motohausu přivítalo hodně přes sto strojů. Posezení, kl

Vloženo: 07.04.2024
    Uskutečněno: 06.04.2024
  • Jarní Mosty

Je tady nová moto sezóna a jak jinak ji zahájit, než na tradičním otevírání Jarních Mostů. V letošním roce trochu zkalené skutečností, že místo „na mostě pod mostem“ je v procesu stavební opravy a tak se místo setkání mu

Vloženo: 02.04.2024
    Uskutečněno: 30.03.2024