Jawa 50/555 Pionýr (1961)

Vlastník _JAWA_Rider_Tommy_
Vloženo 12.1.2019
Aktualizováno 12.1.2019

Vesnické přibližovalo. Takto bych popsal tohoto pionýra, kterého se mi podařilo koupit od souseda za více než symbolickou cenu. Vrak, který by byl vhodný spíš na ND, kterých by stejně moc použít nešlo, ale má platné TP, takže se záchrana vyplatí.

Motorka koupena od Souseda

První dojmy - Po zjištění, že motor jde prošlápnout jsem se okamžitě pustil do oživení. Motor běžel už za pár hodin, ale po zjištění, že je prasklá kyvná vidlice jsem celého pionýra rozebral a pustil se do něčeho jako renovace.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho, kdo chce pomalu cestovat a chce, aby na něj všichni koukali.

Doplňky na motorce - Dvojsedadlo, dobový laďák a nový motor, ale všechno půjde pryč.

Krátká historie : Pionýra koupil souseda táta jako novýho, pak ho měl souseda brácha, který ho strašně zničil, poté ho měl už soused, protože na něm jezdila sousedka do práce a protože starý motor už byl vylítaný, tak soused koupil v Mototechně nový, takže mám doma motor bez čísla, který nemá skoro nic naježdíno. Ale jezdili ve dvou, kvůli tomu je tam dvousedlo a taky nejspíš kvůli tomuto praskla kyvná vidlice. Když začal sousedka pracovat u nás ve vesnici, tak fichtla odstavili a od té doby stál ve stodole (asi 30 let), ale pojistku stále platili, takže se doklady dali v pohodě přepsat.
Pionýra bych chtěl kompletně opravit, né zrenovovat, protože mi tam nebude sedět pár věcí s rokem výroby, protože se mi prostě líbí víc.. Je to například nosič, představec řidítek,.. Nějaké plechy jsem vyklepal, vyrovnal, ale zadní plech je kompletně KO od různých pádů. Maska je předělaná má bošárnu, ale tu tam nechám, protože se mi líbí.

Všechno je tak nějak vesnicky upravované, takže s tím bude hodně práce, ale chtěl bych to dokončit. Taková perlička je dobový laďák, který strašně ubírá výkonu.

Čadil
Čadil napsal 13.01.19 v 12:28 10b.

at se dílo podaří

PanKlobasnik
PanKlobasnik napsal 13.01.19 v 11:08 9b.

Dej ho do kupy, a pak ho sem znova dej. Hodne stesti pri renovaci

cmiral
cmiral napsal 13.01.19 v 07:35 7b.