Suzuki RM-Z250 (2016)

Vlastník DoktorARO
Vloženo 4.1.2019
Aktualizováno 13.2.2020

Chtěl jsem něco za pár tisíc "do pole".

První dojmy - Kurva to je velké.

Motorku bych doporučil pro - Mladší nebo starší, vyšší, ale i menší. Kdo chce zkusit off.

Doplňky na motorce - Mraky doplňků od předchozí majitele, který koupil, navěšel a zlomil si na tom ruku. Bohužel závodní střelec. Takže moto putovala ke mě.

Chtěl jsem už dávno zkusit něco mimo cestu, ale až nyní jsem se přestěhoval někam, kde to využiju. V okolí Orlové to bylo vcelku zbytečné. Myslel jsem si, že koupím něco kolem třeba 30-40tis, ale kamarád soused / mmch bývalý technik maďarského šampiona mx na KTM / mi to rozmluvil a ihned měl v záloze tuto Zuzanu. No bylo to dražší jako vždy, ale v podstatě fungl a jezdím furt a neřeším nic. Takže za mě ideál. Je to cross, chtěl jsem enduro. Ale to je zase příplatek dalších 50 nahoru za něco slušného, takže jsem to zkusil. Jestli mě to bude bavit, jestli to zvládnu atd. Však to znáte. Nemám ambice lítat po trati ani vzduchem, ale chtěl jsem zkusit tu volnost. A co se nestalo - je to prostě bomba. Proti cestě úplně vše jinak, zábava, větší adrenalin, daleko větší námaha a nutnost učit se. Zjistil jsem, že jsem se celý život v podstatě vozil a teď na staré bolavé klouby / brankář hokeje / začínám pronikat do endura.
Spousta lidí bude nadávat, že enduro vs cross. Enduro bude lepší na výlety do okolí, ale toto taky není žádná hrůza a dá se. Neviděl bych to tak černě jako třeba nick prackarr.

Na začátek 250 4t, podle mě ideál. 2t ještě snad bude čas a na 450 4t možná taky. Vážím 75kg takže v pohodě. Na rovině to nejede - můj první poznatek. Ale vůbec. O tom to však není. V terénu už to jede slušně. Je tam ostrá mapa, ostatní neznám. Za rohem mám pískovnu a tam je třeba výjezdy za 2 a fakt plný, to jde trochu poznat ta slabost, kluci na 450 drží plyn a jedou, já už tolik ne. Jinak nejsem omezen. Byl jsem i 3dny na enduroškole v Maďarsku a moto stačila na vše s přehledem. Trať ji ale slušela nejvíc, to šlo poznat. Mimochodem Kuklici a jejich enduroškola fakt zážitek, paráda, doporučuji, už jsem přihlášen zase v květnu.

Ke konci bych jen napsal, že na Ducati jsem loni najel cca 1000km, na Suzuki asi 40mth. Šlape jak má, ale neumím ji určitě využít jako jezdci. Jen měním olej, gumy, liju benzín - ani to moc nežere. Pádů asi 40 a jen pár prasklin, naštěstí na moto a ne na mě. :)

Doporučuji vyzkoušet všem, co mají možnost. Výborná zábava k nějakému caffe raceru nebo okruhovce. Cesta už se mi moc nezamlouvá, to asi zůstane jen na kafe :)

Další štace už vidím KTM 350 4t, to bude asi to pravé, ale chce to doplnit kasičku.

MrAldridge
MrAldridge napsal 22.07.19 v 15:15 10b.

Robu hodnotim 10 hvězdičkami, motorku deviti.

Vo1c3k
Vo1c3k napsal 27.05.19 v 11:26 10b.

DoktorARO
DoktorARO napsal 08.05.19 v 11:06

Díky za tip

Karlos568
Karlos568 napsal 08.05.19 v 10:19 8b.

Čus pekne napsané. Taky mám rmz 250 a jde na zadek i na trojku a to mám rok 2004. Jestli ti chybí větší spodek tak zkus vervu 100 předtím jsem lil klasiku 95 a ta verva u mne byla znát.

DoktorARO
DoktorARO napsal 11.01.19 v 09:48

Jdi do toho, není co ztratit a je to fajn. Pokud máš aspoň trochu kde, což problém nebude si myslím