Jawa 250 Pérák (1954)

Vlastník Dolin
Vloženo 18.12.2018
Aktualizováno 1.3.2019

Reinkarnace vojenského Péráka. Torzo získáno od vzdálené rodiny výměnou. Původ je nějaká vojenská posádka na jihu Čech. Vzhled byl nic moc.

První dojmy - Klasika stroj. Tuctový stroj, vojenské provedení, relativně kompletní stav. Cílem bylo zachovat původní stav. takže rekonstrukce, restituce, renovace vše v jednom. Vzhledem k tomu, že šlo o vojenského péráka a lakování probíhalo i v 50-60tých letech tak nějak po vojensku, nebyla rekonstrukce tak složitá. Motocykl je technicky po generálce, motor je komplet udělaný, jen zapalování je původní zatím bez renovace.

Motorku bych doporučil pro - Pro mě :D JInak pro veteránistu a fandu značky.

Doplňky na motorce - Žádné

Docela dost věcí chybělo, dost bylo zanedbaných a přední vidlice vypadala, snad jako kdyby ji někdo opálil :D Vojáka jsem ještě neměl a vzhledem k tomu, že šlo o originální barvu a označení, rozhodl jsem se k tomu, že vznikne "voják". Klasika generálka motoru, doplnění chybějících dílů motoru jako víka, zapalko, převodovka, startpáky,... Použil jsem výhradně originál díly, gumové díly a kolečka. Doplněny výfuky a kolena (origo) a provedeno celkové spasování motocyklu. Lakování restaurovaných dílů proběhlo doma, něco jako na vojně. Tam se také lakovalo a "frajplacu". Odstín je ČSLA khaki, syntetická barva. Přední blatník je úplně jiný odstín jako většina zbytku motorky. Bylo ponecháno beze změny.

Coccia
Coccia napsal 24.01.20 v 20:40 10b.

Nadhera .

Dolin
Dolin napsal 25.12.18 v 19:31

Jasan. No nedělal bych motoku bez toho. Měla origo přes šablonu, nebo raznicí udělanou litráž na nádrži, stejně tak tlak v pneu,..zelená byla origo...

cmiral
cmiral napsal 25.12.18 v 08:29 10b.

dobrá, původ z Čsla doložen , jinak dnes je khaki barvou rádoby zrenovováno tolik vojand co ani v armádě nesloužilo

dekel
dekel napsal 19.12.18 v 06:35 10b.

dobré

O.N.E.
O.N.E. napsal 18.12.18 v 21:45 10b.

Super voják