Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Sports (2018)

Vlastník dave-lister
Vloženo 2.11.2018
Aktualizováno 1.1.2020

Vloženo: 21.11.2018, Uskutečněno: 21.11.2018, Stav tachometru: 150 km, Zhlédnuto: 19x, Firma: FIRMA:Petr Škorec - Opravy Auto - Moto (Jílové)

Montáž byla snadná. Vyšroubují se šrouby z řidítek které přidržují závažíčko. Vyšroubují se šrouby které drží předklad na představci řidítek. Sestaví se nový šroub, nasadí se na něj závažíčko, gumová podložka, krycí plast a zašroubuje se to do řidítka. Našroubují se dva delší šrouby s podložkou do představce. To samé se udělá na druhé straně. Na obrázku je vidět vnitřek řidítka, do černého plechu se zaklesne ten malý šroubek, není potřeba vyndavat.
Tyčky vypadají fortelně, upevnění taky. Mělo by to něco vydržet.

dave-lister (45) napsal 24.11.2018 v 23:10

To ano, ale mě bylo líto vyhazovat ty originál plasty. Tak jsem dokoupil tyhle tyčky.

cong156 (8) napsal 24.11.2018 v 21:24

Ahoj. Netvrdim, ze to bude nefunkcni. Jen za stejnou cenu je na vyber v mych ocich uplne jina liga blastru. Ovladace jako páčký, ovladace svetel atd. Nic z toho nemam uplne napevno. Po tvrdsim narazu se ovladac pohne a neznici pevnou aretaci na riditkach. Toť ma zkusenost.

dave-lister (45) napsal 24.11.2018 v 09:28

cong156: Proč myslíš že toto bude nefukční? Upevnění je stejný jako u blástrů.
Jaký ovladače máš na mysli? Já s nima nic nedělal.

cong156 (8) napsal 24.11.2018 v 00:15

Jedna taková věcná. Za tu cenu jsi mohl mít opravdu funkční věc...cycra nebo barkbusters ... A na pevno si ovladače na krev neutahuji, aby měly kam při pádu uhnout a nelámat se. Zkus :)

dave-lister (45) napsal 21.11.2018 v 18:30

Při pádu se to může otočit, ale první silný náraz to schytá a potom už by páčky mohly vydržet.
Lepidlo jsem zatím nedával, vyzkouším zda se to bude povolovat a případně to dodatečně zalepím.

69šakal (0) napsal 21.11.2018 v 17:51

Máme je taky! Když se fortelně utáhne ten šroub do řídítek, přetočení nehrozí..Dávals do závitů barvu proti uvolnění?

• Oprava tlumičů pérování

Před novou sezónou jsem chtěl udělat kompletní servis tlumičů. Přední vidlice jsem dělal sám, proběhla výměna oleje a simeringů. Podle návodu to nebylo nic složitého, jen jsem musel vyrobit z plechu přípravek pro areta

Typ: Údržba
    Vloženo: 21.03.2022
    Uskutečněno: 12.02.2022
  • Výměna oleje a pneumatik

Po dovolené nastal čas vyměnit pneumatiky a olej v motoru. Pneumatiky jsem zvolil Mitas E07+ a to ze dvou důvodů. 1) cena - Mitas E07+ byl snad nejlevnější 2) dostupnost, jiné pneumatiky se mi nedařilo sehnat v potře

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.01.2022
    Uskutečněno: 26.07.2021
  • Ochrana páček a samolepky na nádrž

Vyměnil jsem chrániče páček Hepco Becker za Barkbusters. Vypadají lépe a hlavně se lépe čistí. Ty Hepco Becker byly fajn, ale nešel pořádně umýt ten bílý plast protože ten drát dost překážel. Pak jsem koupil z ATASE 110

Vloženo: 09.01.2022
    Uskutečněno: 15.05.2021