Piaggio X8 125 (2006)

Vlastník MontyLizard
Vloženo 19.8.2018
Aktualizováno 19.8.2018

Maxiskůtr na který je spolehnutí.

První dojmy - Skůtr je lehce ovladatelný, za jízdy se chová naprosto perfektně. Velký úložný prostor. Vypadá jak mnohem silnější motorka.

Skůtr jsem kupoval už ojetý, dovezený z Německa. O prodejci se raději rozepisovat nebudu, protože je to už pár let a tak nějak jsem se s tím už smířil. Chtěl jsem něco na denní dojíždění do práce po městě a na občasné vyjížďky. Piaggio má bezpochyby jeden z největších úložných prostor ve své třídě a to i bez přídavného kufru. Dostanou se tam dvě helmy a ještě zbývá trocha místa. Úložný prostor je i vpředu s 12V zásuvkou (tak na menší mobil). Se svým výkonem necelých 11kW se určitě řadí mezi ty silnější skůtry do 125ccm. Bohužel je to ale velmi těžký skůtr a proto pokud jedeme s manželkou na projížďku, tak má do kopce co dělat. Do prudkého kopce jsme rádi, když jedeme 50km/h. No ono s mejma 100 kilama se neni co divit 😁. Na jezdeni v 1 člověku po městě je to naprosto super motorka. Po rovince na dálnici už jela i 120km/h. Spotřeba po městě je kolem 4-5 litrů, mimo město na delší trase se dostanu i do 4 litrů. Suma sumárum je to naprosto spolehlivý stroj, který nás nikdy nikde nenechal a dobře se ovládá. Cestujeme s ní na jeden zátah i víc jak 120 km a dá se to. Na skůtra dobrý. Rádi by jsme jezdily i větší dálky a proto už pokukujeme po něčem silnějším. Asi to bude Honda VTX.